Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal pusse oppc rommet mitt...


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Har lenge tenkt på å pusse opp rommet mitt, men i dag kom jeg på no genialt... :)

Jeg skal lage meg et hunderom ;)

Altså..JEg skal bo der, men ha MASSE hundeting der inne..

Hittil har jeg tenkt:

* Lit stativ ut fra veggen, for kløv, dekken osv.

*Hundeseng i en kosekrok

*Bånd oppherngere osv

Og jeg trenger hjelp fra dere :)

Kom med alle slags ideer dere ;)

Skrevet

sengen kan du lage som en svær hundekurv ;) bruke ei treplate og skjære ut en hund som du kan bruke som bordplate eller bare henge på veggen?

Guest Christine
Skrevet

Hmm...Det med senga blir litt for komplisert.. ;)

Og det angående trefjøla, så er jeg ikke flink til sånnt *rødme*

Men et STORT bilde av Milo skal det bli ;)

Skal også ha en vegg med bare Milo bilder ;)

Skrevet

Hva med poteputer og pote gardiner da? Elle du kan få noen til å skjære ut et hunde bein så kan du klistre bilder av milo på beinet?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...