Gå til innhold
Hundesonen.no

Purina Pro Plan


Bee

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med fõret? Jeg tenker å fõre valpen med Large <Breed Puppy fõret de har. Fra før har vi unghund som får Spesefic`s large breed valpefõr. -Hun har fungert bra på det, men jeg tror kanskje det inneholder mindre fett enn Pro Plan. Derfor vurderer vi å bytte til Pro Plan, da vi fikk tips av oppdretter om at det var et godt fõr for rasen vi har (American Akita). Men hvor får jeg kjøpt dette -i Trøndelag? Har søkt på nett, men har ikke blitt klokere. Noen som vet?

Skrevet

Jeg brukte Purina før, og det er et ok for. Veit at Liv Evjen i Kennel Ingodds i Trøndelag bruker det, så du kan jo ringe til henne og få vite hvor du får tak i foret.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Etter vi gikk over til å fore Box med Pro Plan, har pelsen hans blitt mykere, og avføringen fastere og sjeldnere. Han får også vom oppi foret om kvelden, og dette er mat for mons! Jeg har ikke før satt ned skålen før maten er borte :P Prøvde også sånn for spesielt laget for boxere, men det var ikke så interessant, så da gikk vi tilbake til PP, også varierer vi mellom kylling og ris og fisk innimellom. Funker veldig bra :icon_redface:

Skrevet

Vi brukte det til Atheo. Men han er ørlitt kresen, så det ville han ikke ha... :rolleyes:

Vår oppdretter Rewyr har det, og selger det. Iallefall til sine valpekjøpere. Det går jo an å høre med dem og?

www.rewyr.com

Skrevet

Pro Plan var det eneste foret min forrige hund kunne spise. Hun var allergisk for masse rart og vi prøvde så og si alt som var på markedet, men PP med lam og ris var det som fungerte! :wub: Tequila er ikke spes glad i det så derfor forer jeg på Robur nå, som begge jentene mine fungerer kjempe bra på! Merker STOR forskjell på pels og "avfall" for å si det sånn...! :P

Men ja! Kan annbefale PP! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...