Gå til innhold
Hundesonen.no

Purina Pro Plan


Bee

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med fõret? Jeg tenker å fõre valpen med Large <Breed Puppy fõret de har. Fra før har vi unghund som får Spesefic`s large breed valpefõr. -Hun har fungert bra på det, men jeg tror kanskje det inneholder mindre fett enn Pro Plan. Derfor vurderer vi å bytte til Pro Plan, da vi fikk tips av oppdretter om at det var et godt fõr for rasen vi har (American Akita). Men hvor får jeg kjøpt dette -i Trøndelag? Har søkt på nett, men har ikke blitt klokere. Noen som vet?

Skrevet

Jeg brukte Purina før, og det er et ok for. Veit at Liv Evjen i Kennel Ingodds i Trøndelag bruker det, så du kan jo ringe til henne og få vite hvor du får tak i foret.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Etter vi gikk over til å fore Box med Pro Plan, har pelsen hans blitt mykere, og avføringen fastere og sjeldnere. Han får også vom oppi foret om kvelden, og dette er mat for mons! Jeg har ikke før satt ned skålen før maten er borte :P Prøvde også sånn for spesielt laget for boxere, men det var ikke så interessant, så da gikk vi tilbake til PP, også varierer vi mellom kylling og ris og fisk innimellom. Funker veldig bra :icon_redface:

Skrevet

Vi brukte det til Atheo. Men han er ørlitt kresen, så det ville han ikke ha... :rolleyes:

Vår oppdretter Rewyr har det, og selger det. Iallefall til sine valpekjøpere. Det går jo an å høre med dem og?

www.rewyr.com

Skrevet

Pro Plan var det eneste foret min forrige hund kunne spise. Hun var allergisk for masse rart og vi prøvde så og si alt som var på markedet, men PP med lam og ris var det som fungerte! :wub: Tequila er ikke spes glad i det så derfor forer jeg på Robur nå, som begge jentene mine fungerer kjempe bra på! Merker STOR forskjell på pels og "avfall" for å si det sånn...! :P

Men ja! Kan annbefale PP! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...