Jump to content
Hundesonen.no

Dårlig ånde


Yakine

Recommended Posts

(Ikke vet jeg om denne tråden blir plassert på rett sted, men jeg regner med at en eller annen flink moderator flytter den om den er feilplassert...)

Vel, saken er den da, at Atheo har dårlig ånde. Før gikk det greit når han hadde det, men etter jeg ble gravid så tåler jeg ikke at han kommer i fjeset mitt og puster på meg.. ;) Jeg brekker meg! <_<

Vi forer med RC nå, og blander i vom fra Felleskjøpet. Kan det være pga vommen at han har dårlig ånde? Hva kan vi gjøre med det? Og er det noe å gjøre med det? :P (Jeg regner med det kommer fra magen, siden han er så ung (med tanke på tannsten) da... )

Link to comment
Share on other sites

Gizmo har også dårlig ånde ikke alltid like lekkert når han gjesper nei ;) vi forer med jacks puppy ganske fornøy da uten om den ånden hans... Det kan jo komme av foret du gir han... Gir du han noe uten om eks menneske mat? Du kan jo kjøpe tannkrem og tannkost til hunder da å prøve det?

Link to comment
Share on other sites

Han har bestandig hatt sånn ånde, og vi fora på Purina Pro Plan tidligere. Men har alltid måtte blande i vom i foret.

Han får noen ganger rester. Da er det snakk om en gang i mnd eller noe, så tror ikke det skal telle... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nei, det skal jo ikke det da.... Jeg gir min rester ofte så ;) men prøv med tannkost og tannkrem og se om det hjelper hverfall... Elle ta deg en tlf til dyrelegen som du har å hørr om han har noen råd å gi deg.. Lykke til hverfall :P

Link to comment
Share on other sites

Er bare nødt å spørre jeg... spiser han hunde eller katteskit? Da får de en fantastisk dårlig ånde... ;)

Åjada! Det gjør han så snart han får mulighet for det!!! <_<

Og jeg tror han VET at jeg kaster opp når han setter seg på sida av meg da. For han kommer, og så raper han DEN hæslige bæsjerapen!!! :P Og da kaster jeg opp.. :rolleyes:

Men det er ikke sånn det lukter av han bestandig... Æsj, jeg vet ikke jeg... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Se etter tannstein det fører til dårlig ånde. Pusser du tennene på hunden regelmessig og gir den egnede tyggebein å gnage på, vil du lettere slippe problemer med dårlig ånde hos hunden.

Link to comment
Share on other sites

ehm... Timon gnager på noe hver dag og han har en j***** ånde..du får kjøpt sånn åndegreie i dyrebutikken har jeg sett.. har ikke prøvd det men kan jo høre med dyrebutikken om det er effektivt..

Hvis ikke ville jeg nok pussa tennene på den..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det sjekkes med endoskopi (tror jeg)  min får tørrfor av id foret, han er også kresen men har spist det bra!    oppdater gjerne etter dere har vært hos vet! Man blir jo litt i overkant interessert i magegreier🤣  
    • Takk for erfaringen!  Han skal til dyrlegen på mandag og sjekke om han har kronisk bukspyttkjertelbetennelse, jeg kan høre om de også kan sjekke for IBD (det er vel kronisk betennelse i tarmen?). Sjekker man det også med blodprøve, mon tro? Hunden min får også godbiter med lite fett, helst kokt kylling, ja! Han er dessverre litt kresen, så våtfor har ikke gått helt veien her hjemme. Men han spiser ok med tørrfor, Royal Canin gastrointestinal low fat.
    • Jeg har en tre år gammel hannhund som hadde av og på diaré og magetrøbbel fra han var liten. Det ble gradvis hyppigere og værre for hver gang.    Siste runde hadde han blodig diaré, oppkast og var veldig slapp med feber. Det var også mistenkt magesår. Han ble behandlet og vi kom igjennom det og nå er det vedlikehold som gjelder.  For min sin del så er stress den værste triggeren, spesielt naboens tispe under løpetid, men også lange treningssamlinger. så min er kastrert nå i håp om å hjelpe på den type stress.  Broren hans har hatt lignende problemer, så vi har forsøkt samme løsning.    ID tørrfor (low fat) Godbiter (så lav fett som mulig) - Adventure Nuggies som de selger på normal/rema. Eller kokt kyllingfilet.  Får suppe ved trening eller lange turer med mye vann og litt id pate eller andre ting. Slik at magen aldri blir helt tom.  Zoolac Zoolac Zoolac! Ved det minste tegn til løs mage, og forebyggende før, under og etter samlinger.  Vi har *bank i bordet* ikke hatt episoder siden januar nå🤞 Er din sjekket for IBD? 
    • Hei,  Vi har en cocker spaniel hannhund på litt over ett år. Fra han var liten, slet han med periodevis diaré - som viste seg å være bukspyttkjertelbetennelse. Vi har siden dette gått på for med lavt fettinnhold (7%) og han får bare godbiter med lite fett. Vi har likevel stadig episoder hvor han er litt dårlig i magen, typisk slimete avføring. Det kan ikke måle seg med perioden hvor han var skikkelig dårlig, men det er kjedelig at det ikke blir helt 100% bra selv om vi går på diettfor. Har selvsagt vært hos dyrlegen, som tok blodprøver en gang han var "frisk" som ikke viste tegn til kronisk bukspyttkjertelbetennelse.  Jeg har lest om mulighetene for å tilføre tørket bukspyttkjertel i maten, også nevnt av dyrlegen, for å "bøte" på svikten i bukspyttkjertelen. Har noen erfaringer med dette?  
    • Jeg hadde to veldig dyre runder med min. Først fikk hun livmorbetennelse, og det kom på godt over 100k. Deretter fikk hun kreft, og det ble en god sum der også med CT, operasjon, rehab osv. Jeg har tatt ut mye mer på forsikringen enn jeg betalte inn i løpet av hundens levetid. Det sagt, så kommer du knapt inn døra i en akutt situasjon med 20-30k. Jeg ville gått for høyest mulig dekning, og heller valgt høy egenandel for å få ned prisen. Jeg tenker at forsikring er for de tilfellene det virkelig går til h*lvete, ikke for "småting".
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...