Gå til innhold
Hundesonen.no

Nok en gang .... :'(


Cavalier&Collie

Recommended Posts

Guest Vicky

huff... helt grusomt.... får tårer i øynene... Skjønner ikke at det finnes så syke mennesker... I mine øyne har ikke de menneskene livets rett... snuffs.... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Taz: Jeg synes ikke det er greit at mennesker slakter noen dyr! :D Eller å drepe et dyr for kjøttets skyld er vel bare naturlig, men er imot husdyrhold. Jeg skal si deg det at dyrene blir ikke akkurat behandlet bra der heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nå er det like naturlig for de der nede å spise hund som det er for oss å spise gris. Og måten å behandle dyr på der nede er ikke så mye verre enn den er her i vest. Så tenk litt på de dyra dere eter til middag å.

Nå er jeg veggis da 8)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

ja, det er ille her.. men jeg har liten tro på at de slår grisene i Norge med stokker, og koker katter levende. Det gjør visste kjøttet bedre hvis dyret stresser før døden, sier de i Kina.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, det er ille her.. men jeg har liten tro på at de slår grisene i Norge med stokker, og koker katter levende. Det gjør visste kjøttet bedre hvis dyret stresser før døden, sier de i Kina.

Neida...vi behandler ikke dyrene så ille...vi bare henger opp høydrektige sauer,og flår opp magan på dem, slår ihjel fosteret og bruker pelsen dets til hue. For et FOSTER er myyye bedre pels på... :evil:

-og så hyler og skriker vi, fordi "fido" blir slengt i kokende vann? Kokende vann er en kjapp måte og dø på...-like kjapt det som når vi hiver levende hummer i ei gryte..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

ja, det har ikke jeg sett har skjedd. Jeg har stolt på at slakterne er humane, men er det som du sier er jeg enig med deg. Verden er et ondt sted, det har jeg alltid ment...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...