Gå til innhold
Hundesonen.no

Språktråden


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Som skriftene sier..Snakk det språket du vil..

Kanskje noen som lærer seg noe? :)

Hola- Hallo på spansk

Perro- Hund på spansk :)

Skrevet

Jeg har Tysk og Engelsk på skolen, men er ikke noe god i språk så jeg kan egentlig ikke si jeg kan noen av dem :) Men jeg kan jo Norsk da :)

Guest Christine
Skrevet

I love english :)

DO YOU KIDDING??? :D

I hate it..To hell with english... :)

Skrevet

Huff, jeg kom opp i engelsk til muntlig.

Det faget jeg liker minst på skolen...

Edit:

Jeg kan forresten norsk og engelsk. Også har jeg fransk på skolen så kan snakke litt fransk.

Kan også noen ord på italiensk og portugisisk.

Skrevet

Jeg kan Norsk og engelsk, ellers så hade jeg tysk i 1 år men det var sååå kjedelig.. Ellers så har jeg lært noen ord på spansk og fransk også jobber jeg sammen med 3 thailanske damer, så det blir litt thailansk også.. (men det er ikke lett):)

Skrevet

DO YOU KIDDING??? :)

I hate it..To hell with english... :)

No, I`m not kidding :D And you wrote that sentence wrong. it`s not "do you kidding", bur "are you kidding" my friend :P:D

Bortsett fra engelsk så kan jeg ikke noe språk. Norsk da selfølgelig. :P

Skrevet

Jeg kan bare norsk og engelsk og litt spanske, franske og tyske gloser. Forstår selvsagt dansk og svensk også da. Har ikke hatt språk som valgfag på ungdomsskolen, men jeg håper at jeg kommer inn på Katta og kan lære meg latin, det hadde vært moro!

Skrevet

jeg snakker norsk!! Heyhey! B)

Så snakker jeg engelsk (selv om jeg HATER å snakke det pga dårlig uttale)

snakker en del spansk (selv om jeg har glemt MASSE etter at jeg flytta hjem)

og så snakker jeg veeeeldig dårlig tysk.

PLuss at jeg kan noen ord på italiensk. hehehe

Skrevet

Jeg kan snakke norsk jeg :)

hihi, og litt engelsk (hater det språket), og hadde tysk i 2 og et halvt år på ungdomskola, men da gadd jeg ikke mer :) haha, så dum var jeg liksom..

Skrevet

No, I`m not kidding :) And you wrote that sentence wrong. it`s not "do you kidding", bur "are you kidding" my friend :D:)

Bortsett fra engelsk så kan jeg ikke noe språk. Norsk da selfølgelig. :D

Tenkte akkurat det samme, og det vises at hun ikke liker engelsk ved skriveleifer :P

Engelsk er et greit fag, har bodd i usa så kan det godt...

Skrevet

Jeg snaker Norsk, Engelsk og Tysk.. :)

Ich spreche nicht viel deutsches, aber es ist lustig :)

O_o

I tillegg lærte jeg noen franske gloser i Paris.

Guest Christine
Skrevet

Tenkte akkurat det samme, og det vises at hun ikke liker engelsk ved skriveleifer :P

Engelsk er et greit fag, har bodd i usa så kan det godt...

Ntå..Frekk du...... <_<

Meeen...By the way, så er det rett ;)

Skrevet

Snakker flytende norsk, spansk og engelsk.

Når eg har vært på byn i sverige har eg ofte latet som eg var amerikaner og folk trodde faktisk det. ;) Svogeren er riktig nok fra statene så eg snakker ofte på engelsk. Spansk snakker eg med foreldrene. :P

Skrevet

Snakker engelsk og italiensk. Og norsk da..

Hadde spansk på vgs, men husker ingenting av det: Klarer ikke tenke spansk etter at jeg lærte meg italiensk.

Skrevet

Norsk og engelsk her. Engelsk er nok favoritten, men har slitt litt med en australsk dialekt som jeg

har plukket opp de siste årene. ;)

Hadde tysk på ungdomsskolen, men kan ikke snakke så mye av det nå. Klarer å lese det.

Ellers kan jeg lese italiensk. Hehe. Men det kan alle da. En italiener fortalte meg at det skulle uttales

akkurat som det var skrevet. Bare synd jeg ikke skjønner bæret av det jeg leser.

Skrevet

Norsk & Engelsk holder i lange baner.........

Har et prosjekt pågående om å lære italiensk, har sølvmerke i et italiensk språkkurs, men føler ikke jeg kan en dritt... ;)

Svensk & dansk går bra å forstå å gjøre seg forstått...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...