Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan portugisisk her?


Silje_M_H

Recommended Posts

Skrevet

Ja jeg trenger altså litt hjelp med portugisisk her. Grunnen er at jeg tenkte å ha en portugisisk vri på navnene til mine kommende kull, når jeg har begynt med oppdrett.

F. eks om kennelnavnet er "Tussa" så skal bikkjene hete f eks. Tussa's Fine Gunnar. Der det navnet i midten er kullnavnet. Det skal være adjektiv. Men det jeg hadde i tankene da.. Var at dette var et portugisisk adjektiv. Så det første kullet får et adjektiv på A osv.

Men tingen er at jeg vil ha det riktig gramatisk sett, så ikke de blir noe sånt som Tussa's Fin Gunnar. Det blir jo litt rart.

Så.. er det noen her som veit hvordan man bøyer portugisiske adjektiv?:)

Skrevet

Så bra:D takk.

Veit du om noen fine adjektiver på A og B? Er det forskjell på om man snakker om hannkjønn eller hunkjønn når man bruker adjektivene? Blir det liksom det samme om man sier kule frida eller kule fred?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...