Gå til innhold
Hundesonen.no

Hos hundefrisør


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Altså..

Først og fremst; VI SKAL ENDELIG TIL HUNDEFRISØR :)

Etter vi fant ut Milo's gamle resultat, ble både mamma OG pappa HEKTET på utstilling."Når er neste utstilling?"

"Å, så flotte oppstillingsbilder!" " Ja, Christine, Skal vi ringe hundefrisøren i morgen eller? Milo må jo få litt setterklipp vettu!"

Jeg er tummelumsk...Takk til DogWeb som ga meg ustillingsengasjerte foreldre.

Pointet var:

Om vi drar til hudnefrisør i morgen, på Onsdag eller Torsdag, hvordan vil pelsen hannes være på Lørdag da?

Vi er sent ute, fordi skal pelsen være "utstillingsklar" tar det 3-4 uker..Så, han blir nok ikke heeelt perfekt på Match Showet. Men altså...Hvor lang til tar det før pelsen blir ordentlig utstillings klar, og hvordan vil pelsen se ut på Lørdag?

Guest Christine
Skrevet

Match show er jo ikke offisielt er det vel?

Hmm vet ikke jeg, kan ikke setter;)

Men hva har han fått? en rød?

Match Show er ikke som blir registrert på Dog Web osv nei..Men vil jo vise frem hunden min fra beste side uansett da :)

Fikk 1.Jk for leeeenge side, og jeg syns det er utrolig bra, siden jeg trudde ikke at vi skulle få noe slikt jeg...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...