Gå til innhold
Hundesonen.no

Du driver med?


_aussie_

Recommended Posts

Sitter også å surfer på nettet. Har hatt huset fullt av folk til middag og til og med en liten brannutrykning :) , og nå har jeg slengt beina på bordet og skal slappe av og bare kooooose meg foran skjermen, hihi! Skal straks i køy - er drittrøtt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gidder ikke legge meg ;) . Nei jeg liker å sitte oppe om natta. Akkurat nå sitter jeg med Din hund fortsetter, en markeringspenn og "studerer" emnet stå under marsj. Klør meg litt i hodet å tenker på hvordan jeg skal gjøre dette i praksis. Prøvde litt istad, men gjorde det meste feil ;) . Fikk til et par ganger å da avsluttet jeg. Ellers har jeg notert ned øvelsene til bronsjemerket. Har ikke planer om å ta det, men er gøy å ha noe å trene på :) .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har studert stjernetegn en stund nå...

.. og drevet litt klikkertrening(i praksis)..hehe..

Er opptatt av stjernetegn da jeg mener at det er ganske likt som med hunderaser...forskjellige særtrekk og egenskaper...:)

Så var det klikkertreningen med pjokken som skal på Matchshow neste søndag og baaaare setter seg på ræva..Huff...

Gir snart opp,han er så lat han gidder ikke ståå!

Begynner å bli trøtt og skal i dobbelt bursdagselskap imorgen(idag da)

Så det kan bli spennende..

Så prøver jeg å laste ned noe musikk...men det bare bryter..

Tv`en med tragiske film " Fornuft og følelser "og annet pjatt fra steinalderen har svevet i timer føler jeg..Men selskap er det jo..

Godt at det er andre oppe på sonen,så fikk jeg fyllt opp tiden med et lite innlegg..hehe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter oppe og "girer" ned!

Har vært på påske middag hos oppdretteren min og spist Fårikål..eller Bob Marly som han het

...han var var et vedunderlig får!..både før og etter! ;)

..nå er jeg bare overtrøtt og skal "fordøye" dagen (spiste litt for mye) før jeg sier god natt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg sover om natta, og når jeg står tidlig opp er det ingen på nett. Fordi folk sitter oppe natta lang og sover utover dagen. :) Så jeg gjør ingenting akkurat nå. Har sett på film, spist og sittet på nett. Venter på at min kjære skal stå opp så han får ta masebikkja ut på tur. For jeg gidder ikke nå som det regner.(ja faktisk begynt å regne akkurat istad for første gang på lenge)

Jeg kjeder meg! hater søndager!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det regner her også.

Mamma gikk tur med bikkja i dag. Hihi.

Ellers liker jeg også å sitte oppe om natta, det er så stille og rolig. :)

Jeg trente med Lunah før jeg satte meg her, og hun er virkelig flink nå!

Og endelig funker pcen igjen, så nå skal jeg sitte litt her, før jeg skal lese litt i boka om Jokke og spille nintendo ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter her å kjeder meg... gubben er ute å kjører på broren og noen folk som trengte sjåfør og er vell ikke tilbake før i 6-7 tiden i morgentidlig(som vanlig når han kjører for dem).

går sikker å legger meg snart for det var jo ikke no å se på tv heller så dette er jo kjempe gøy(not) og jeg begynner å bli en smule trøtt i trynet og halsen min vil ikke virke så jeg er kjempe hes no og jo trøttere jeg blir jo verre blir halsen(noen som har noe mirakelkurer mot slikt her eller?), jeg skulle vært en tur ute å prøvd å rope pusen inn men stemmen strekker ikke til annet enn pus pspspsps kom da host hark og ingen katt kommer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitter oppe og "girer" ned!

Har vært på påske middag hos oppdretteren min og spist Fårikål..eller Bob Marly som han het

...han var var et vedunderlig får!..både før og etter! ;)

..nå er jeg bare overtrøtt og skal "fordøye" dagen (spiste litt for mye) før jeg sier god natt ;)

:o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...