Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jeg har tenkt til det, men om noen har kjøpt tollere så hadde det vært fint å vite ca pris de har blitt kjøpt for.Var det jeg lurte på nå. Har du toller? Hva betalte du for din?

Da jeg undersøkte for tre år siden, så lå prisen på 8000-10000. Jeg betalte 9500 for min, hvor 500 var depositum for HD-røntging. Men, som sagt, det er tre år siden :icon_confused:

Skrevet

Mener prisen ligger på rundt 11000 nå. Syns å huske oppdretteren til Decoy sa det var vanlig pris nå. Vi betalte 9500 for vår for 2 år siden.

Skrevet
Da jeg undersøkte for tre år siden, så lå prisen på 8000-10000. Jeg betalte 9500 for min, hvor 500 var depositum for HD-røntging. Men, som sagt, det er tre år siden :icon_redface:

okay, da vet jeg litt mer. Takk for svaret :icon_confused:

Skrevet
Mener prisen ligger på rundt 11000 nå. Syns å huske oppdretteren til Decoy sa det var vanlig pris nå. Vi betalte 9500 for vår for 2 år siden.

Takk for det. Da vet jeg sånn ca hva de ligger på :icon_confused:

Skrevet
Jeg har tenkt til det, men om noen har kjøpt tollere så hadde det vært fint å vite ca pris de har blitt kjøpt for.Var det jeg lurte på nå. Har du toller? Hva betalte du for din?

Betalte 11 500 for valp rett før jul.

  • 5 months later...
  • 2 months later...
Skrevet

Hei

Jeg er også på utkikk etter seriøse oppdrettere i norge, sverige eller danmark. Er det noen som har noen anbefalinger og evt linker til oppdretter sine internett sider? Jeg vil bruke lang tid på å finne den perfekte valpen, så jeg setter pris på om noen kan hjelpe :whistle:

  • 7 months later...
Skrevet

Tollerricc's Dancing Moonwalk "Midas".

Far: Agrosofens Fandango

Mor: Nina Ricci av Heliomar

Født 04.04.10

37278_442023536334_666261334_6266668_3616203_n.jpg

37278_442023566334_666261334_6266673_7506329_n.jpg

37278_442023616334_666261334_6266677_6702764_n.jpg

35902_441654151334_666261334_6255498_5568518_n.jpg

Vi betalte 12 000,- for vår nå, men jeg tror prisen ligger mellom 10' og 12 000,-

  • 5 months later...
Skrevet

Når vi søkte og lette oss halvt ihjel etter info om tolleren husker jeg vi kom over denne tråden. Så nå som vi er LYKKELIGE toller-eiere så kan vi vel skrive våre erfaringer her. Vi brukte ikke så mye tid på å velge oppdretter, i ettertid skulle jeg ønske vi gjorde det. Dog var vi heeelt ferske på det området og visste ikke helt hva vi så etter. Ikke noe galt med hunden vi har eller kontakten og "servicen" fra oppdretter, altså. Jeg bare ser i ettertid som jeg har lest enda mer at vi kanskje skulle brukt mer tid for å være helt sikre. Når det kommer til rasen er vi superfornøyde. Vi ville ha en energisk hund, en med mye energi og som kunne brukes til masse rart. Nå er hun syv måneder og vi er SÅ fornøyde med lille hjerteknuseren vår. Hun er alt vi ønsket oss. Det er masse liv i henne, hun er leken, alltid med på ting, etc. Når det kommer til dette med nervøse så kjenner jeg i alle fall ikke igjen vår, hun er vel heller litt mye i motsatt retning, ikke redd NOE (utenom støvsugeren...:blink:). Hun er hoppende, bokstavelig talt, glad hver gang vi møter mennesker og dyr. Menn, damer, eldre, unge, barn. Men så var vi også klar over at de hadde rykte på seg for å være nervøse og jobbet enormt med sosialiseringen fra dag en. Vi har hatt to problemer med frøknen, hun er noe mataggresiv og hun har hatt vanskelig for å være alene utenom i buret. Men begge deler kommer seg. Noen hindringer må vi jo møte på.

Vi har et håp om å bruke henne i agility og lydighet. Vi trener på kom-kommandoer, gå fot, etc og utmerket seg veldig fra dag en på valpekurs. Disse er jo energiske og arbeidsglade og når vi i tillegg fikk en veldig uredd og nysgjerrig valp så har nok det hjulpet på. Hun viser tegn til å kunne være flink i begge sportene. Fanta er en litt liten og nett type toller, så vi er veldig spente på om hun kan hamle litt opp med border colliene;)

Vi altså superfornøyd og har ikke kjent oss igjen i noe av kritikken. Jeg leste også mye på at de ofte er stresset, lurer på om endel kan være det fordi de får for lite fysisk og psykisk stimuli? Kanskje? Vi var i alle fall veldig klar over at dette var en livlig hund som krevet mye. Vi trener på øvelser, lydighet, etc litt hver dag, alt etter hvor konsentrert og arbeidsvillig hun er. Hun er jo en valp, og vi driver ikke med tvangstrening, hun skal få lov til å være valp. I tillegg er hun på tur minst en time hver dag. Og nå er hun syv måneder, vi øker nok turtiden etterhvert. I tillegg er hun ute og leker med nabohunden ute på jordet ofte. Så rasen krever sitt (i alle fall vår lille buldoser/energibombe:)

  • 2 years later...
Skrevet

Jeg tror vi har vært veldig heldige med vår Toller. Hun er utrolig miljøsterk, mentalt veldig god og en alt-mulig-hund. Hun konkurrerer i klasse 3 i hopp og agility, klasse 3 i LP og klasse 3 i rally-LP.

Enya (BH LP1 Tollerstemmens Jessie):

139344.jpg

f4dd0be3-aa0b-45b9-87f8-7abd9cd05a1c.jpg

Men som alle andre sier her, jeg har møtt mye dårlige individer. Men jeg har også møtt mange flotte, mentalt gode Tollere :)

Prisen på Tollervalp nå, ligger vel på ca 13.000,- tror jeg (hvis noen lurte :) )

  • 3 months later...
  • 2 years later...
  • 6 months later...
Skrevet

Statistikk siste 10 år, fra dogweb:
Flat - 59,9 % røntga, 95,7 % fri
Curly coated - 32,1 % røntga,  88,2 % fri
Toller - 45,7 % røntga, 87 % fri
Labrador - 49,9 % røntga, 85,3 % fri
Golden - 53,5 % røntga, 80,8 % fri
Chesapeak bay - 31,1 % røntga, 64,9 % fri

Ikke så veldig imponerende statistikk på antall røntga av de registrerte siste 10 årene. Flat som ligger best an, både mtp antall frirøntga og antall som er sjekket. På AD så ligger både toller, flat og lab på over 90 % fri (flat også best ut der, med toller rett etter), mens golden er nede på 82,3 % (felles for alle er at færre røntges for AD). Kikka ikke på AD for curly og ches.

 

  • Like 2
Skrevet

Oi, vurderte faktisk om det på et tidspunkt skulle komme en ches inn i min "stall", men ser nå at det utgår med skyhøye hofteløft...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet
2 minutter siden, Bjornal skrev:

Oi, vurderte faktisk om det på et tidspunkt skulle komme en ches inn i min "stall", men ser nå at det utgår med skyhøye hofteløft...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Det var ikke så oppløftende statistikk, 119 avkom siste 10 årene, og av de 37 røntga har 13 stk HD (7 med svak grad og 6 med middels, ingen med sterk). Men, jeg vet ikke om det er en representativ statistikk for rasen som helhet, tallmaterialet er jo ikke så veldig stort.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...