Gå til innhold
Hundesonen.no

Termin i Mai!


Guest Vicky

Recommended Posts

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Så spennende da, gleder med til bilder :)

Ha ha, fikk litt sjokk med en gang jeg leste teksten. Jeg hadde ikke fått med meg at Kali var drektig :)

Skrevet

Så spennende da, gleder med til bilder ;)

Ha ha, fikk litt sjokk med en gang jeg leste teksten. Jeg hadde ikke fått med meg at Kali var drektig :P

haha, ja samme navn som din har hun :P

  • 2 weeks later...
Guest Vicky
Skrevet

Nå er valpene født! Ble en tispe og en hanne. Så nå venter vi og følger med på utviklingen fremover!!! :icon_redface:

Guest Vicky
Skrevet

Får du tispen da? hvis du vil ha den mener jeg? uansett?

kjiperen å ikke få vite det før om lenge liksom:D hehe

Oppdretter skal se ann tispen for å se om hun virker lovende mentalt og når det kommer til eksteriør :P Oppdretterene mine har sagt at han vil ikke selge meg tispa hvis de ikke syns den er bra nok. :icon_redface: hehe. Så vi får se ann fremover :P Jeg har full tillit til oppdretterene mine, så det er de som tar avgjørelsen.

GRATULERER!!! :o:P

Kine: Tror hun står øverså på ventelisen, var det ikke så? :o

Jess :P jeg er øverst på listen. Gjett om jeg er i himmelen!??! :o Nå venter vi spente og krysser labber og tær! :P

Takk for gratulasjoner alle sammen!

*dobbelposting* Silje

Skrevet

Oppdretter skal se ann tispen for å se om hun virker lovende mentalt og når det kommer til eksteriør :o Oppdretterene mine har sagt at han vil ikke selge meg tispa hvis de ikke syns den er bra nok. :icon_redface: hehe. Så vi får se ann fremover :o Jeg har full tillit til oppdretterene mine, så det er de som tar avgjørelsen.

Oi! For et inntrykk du må ha gjort! :o Er det fra oppdrettet til Joachim(evt. faren)?

Guest Vicky
Skrevet

Oi! For et inntrykk du må ha gjort! :o Er det fra oppdrettet til Joachim(evt. faren)?

hehe, er kjempeflott med en oppdretter som virkelig bryr seg. Ja, det er fra oppdrettet til foreldrene hans :icon_redface: Joachim syns de er for pinglete han vettu. Jeg syns Papillonen er tøff jeg B)

  • 4 weeks later...
Guest Vicky
Skrevet

Nå er det ikke lenge til jeg skal besøke valpene! :D og det er nå sikkert at tispen blir min :P

Bedre kan det jammen ikke bli! Får bare gode nyheter for tiden jeg! :P

Endret av Mod Scorp. : overdreven bruk av smilyer...

Skrevet

Gleder meg sykt til å se bilder :D Papillon-valper er vel bare noe av det nydeligste som finnes?

Grattis kjempemasse Astrid :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...