Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode potesokker?


Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte for en måneds tid siden et par potesokker til Bira. Disse er fray Kennel og har fleece inni og sånn vanlig "tykt" stoff utenpå. Det tok cirka to turer, så var det hull i dem...

Er det noen som har erfaring med potesokker og som kan anbefale noen gode?

Skrevet

Har hørt at Troll sine potesokker skal være gode, men har ikke prøvd de selv.

Er også på utkikk etter noen gode potesokker, så denne tråden kan være nyttig for meg og :)

Skrevet

Det går og an å lage seg egne hvis man er flink med håndarbeid. Broren min laget en hel pose med potesokker til sine 5 IS. Han sa det var mye bedre og billigere å lage selv, hvis man var storforbruker av potesokker.

Har og forsåvidt hørt at troll sine fungerer bra, og de har jo ofte tilbud hvis du kjøper mange. 200 kr for 10 stykker for eksempel.

Men er du flink med håndarbeid (i motsetning til meg B) ) så går det an å lage sine egne, og jeg vil tro det blir mye billigere i lengden. Hvertfall hvis du er storforbruker.

Skrevet

Jeg prøvde utrolig mange potesokker da Chana skadet føttene for litt siden! Utrolig dårlig kvalitet på de fleste jeg prøvde!!!! Fatter ikke at de kan være laget til hund!! Faller av bare ved vanlig tur!

Til slutt kjøpte jeg potesokk av dyrlegen, men husker selvfølgelig ikke hva merke det var! Denne var ganske genial, bortsett fra at du også her måtte teipe for å holde den på plass!

Det jeg erfarte var de høye hang best, altså de som går over hasene...for da har de liksom noe å henge på :)

Kanskje noen her inne burde begynne med produksjon av GODE potesokker :)

Skrevet

Har hatt Ruff Wear sine potesokker 2 år og må si at de der er beste! Koster en del men da får man slitesterke sokker. By the way, har ikke mista en eneste ennå... :)

Skrevet

Hvis du vil ha gode slitesterke sokker og trener mye på hardt underlag, så er det veldig enkelt og greit å lage potesokker av en mopedslange! De holder utrolig lenge og sitter godt med litt ekstra teip:)

Du bare klipper av en passelig lengde av slangen, så syr du igjen neders (kan evt bue kanten litt), sett den på hunden og teip litt, så har du en flott potesokk! Den er billig og holder lenge også:) En god del hundekjørere bruker disse på barmarkstreningene på høsten, siden de er slitesterke. Troll sine sokker ble anbefalt, men de er ikke så slitesterke på asfalt/grus. Hundekjørere bruker disse på vinteren og siden de er billige når man handler i store kvanta, så gjør det ikke så mye at det slites hull i de etter hvert.

Skrevet

Hvis du vil ha gode slitesterke sokker og trener mye på hardt underlag, så er det veldig enkelt og greit å lage potesokker av en mopedslange! De holder utrolig lenge og sitter godt med litt ekstra teip:)

Du bare klipper av en passelig lengde av slangen, så syr du igjen neders (kan evt bue kanten litt), sett den på hunden og teip litt, så har du en flott potesokk! Den er billig og holder lenge også;) En god del hundekjørere bruker disse på barmarkstreningene på høsten, siden de er slitesterke. Troll sine sokker ble anbefalt, men de er ikke så slitesterke på asfalt/grus. Hundekjørere bruker disse på vinteren og siden de er billige når man handler i store kvanta, så gjør det ikke så mye at det slites hull i de etter hvert.

Hva bruker man til å sy disse moped-slangene med? Har en BC som blir sårbein etter 5min på asfalt og sliter ut potesokker på 10min.

har neoprensokker men de passer selvfølgelig ikke <_<

Skrevet

Jeg har en sko/sokk som jeg har hatt til Simba siden han var et halvt år eller noe og den er egentlig like fin ennå., og jeg har brukt den mye.

Merket er: Sabro

Skrevet

Hva bruker man til å sy disse moped-slangene med? Har en BC som blir sårbein etter 5min på asfalt og sliter ut potesokker på 10min.

har neoprensokker men de passer selvfølgelig ikke <_<

Du kan bruke tanntråd (som jeg har brukt) eller sånn skomakertråd som de syr lær med. Da holder de seg lenge. Husk å kjøpe en god nål, for de tynne synålene er ikke bestandig like sterke...

Lykke til:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...