Gå til innhold
Hundesonen.no

Miniulven.com


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Ja, endelig er eget domene og nytt design her!

Innholdet er mye av det samme, men jeg håper dere tar dere en tur innom og kikker litt rundt, og kanskje til og med skriver i gjesteboken? ;)

www.miniulven.com

Kom gjerne med tilbakemeldinger!

  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Kjempe fin side da ;) fine farger osv...Det som hadde vært fint og og hatt lik farge på scrollen som sida eks :P men ellers så var den kjempe fin.

Skrevet

Lekker side, bra jobba! Gb signert. Dette var et design utenom det vanlige! :icon_clapping:

Skrevet

Jeg vet :( Skal flytte dem.

Får du opp denne?

Jeg får den...

Hesten sitter å knurrer i vinduet... ;P

Laste ned... pakke ut... å så se filmen... Det går jo på et vis... Men ikke alle vet hvordan man pakker ut en gang, så litt dumt sånn sett... :)

(Scorpioen84 som skriver.)

Skrevet
Laste ned... pakke ut... å så se filmen... Det går jo på et vis... Men ikke alle vet hvordan man pakker ut en gang, så litt dumt sånn sett... :)

Nei, jeg vet.. men det er tross alt bedre enn at filmene ikke funker pga start.no :(

Skrevet

Flott side ;)

Litt utenom det "vanlige" (hihi, selv om det nesten ikke finnes noe "vanlig" lenger ;))

På om deg ble linken til charlotte sin side åpnet inne i rammen din, og ikke i en ny side...

Enkelt å trykke seg rundt, oversiktelig og fin :o

Bra jobba!

Skrevet

Nå har jeg nettopp drevet og vimset rundt på siden din i 15 minutter, og jeg synes at den var superfin. For det første hadde den et flott og oversiktlig design som gjør at man får lyst til å titte rundt på de forskjellige sidene, og dessuten var det masse spennende lesestoff der og morsomme bilder.

Tipp topp side! ;)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg oppdatert dagboken for de siste dagene (uken) for dere som ikke har sett det, og nå la jeg også nettopp ut tre filmer :icon_redface:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...