Gå til innhold
Hundesonen.no

Huff,lille tille gutten...syk gutt stakkars folk


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

http://www.familjeliv.se/krypin/therese669..._album=Standard

Får helt vont inni meg av å lese dette her,og se bildene..

Sier ikke så mye mer,se selv.. :)

Ja, jeg kom over den der selv i går kveld. Det må være helt grusomt for en familie å oppleve noe slikt. Men det ser ut til at de er noen utrolig flotte foreldre med godt pågangsmot til tross for en grusom skjebne!

Skrevet

Huff! Barn som lider og dyr som mishandles er noa av det eneste som får meg til å bli skikkelig trist. :)

Ka er det som feiler ungen da? Slags hudproblem? :P

Skrevet

Uff, jeg satt og leste dagboken til moren og grein i går. Tenk å bare vente på at barnet skal dø! Det må være grusomt.

Skrevet

Da ble jeg ei tutekjærring. Når man har egne små så er det vasnkelig å lese annet enn overskriften... :)

Guest Vicky
Skrevet

Sitter her å gråter her..... er så urettferdig at lille Tille ikke skal få muligheten til å leve, vokse opp og oppleve ting ;) Vet noen hva det er som gjør at sykdommen forekommer?

Skrevet

Sitter her å griner som søren. ;) Jeg orker ikke en gang å tenke på hvordan familien til gutten har det, stakkars.

Sitter her å gråter her..... er så urettferdig at lille Tille ikke skal få muligheten til å leve, vokse opp og oppleve ting :P Vet noen hva det er som gjør at sykdommen forekommer?

http://www.debra.no/default.asp?nc=2446&id=45

Her står det littegran om sykdommen...

Men et kjapt søk på google, så står det sikkert noe mer der...?

Skrevet

Uff, har fulgt med på saken siden det stod i avisen. Leser dagboken hennes hele tiden. Stakkers gutt og familie.

Blir så utrolig takknemlig for min friske gutt på et år ;)

Skrevet

Helt grusomt å lese om dette.. ;)

Urettferdig at noen uskyldige barn må ha det så vondt, og ikke minst er det synd på foreldrene som viser stor tapperhet...

  • 2 weeks later...
Skrevet
Nu har vår lilla prins somnat in. Tilles blå ögon har kollat på oss för en sista gång. Nu har han kämpat tillräckligt. Han somnade in så stillsamt så stillsamt. Mormor satt och strök honom på pannan när han slutade andas. Det var över på ingen tid alls. Nu springer han säkert omkring med alla andra änglabarn på sin stjärna, för han har säkert bjudit in allihopa social som han var. Han kommer vara saknad av många och allra mest av sin mamma, pappa, bror och syster.

Tårene renner for den stakkars gutten og foreldrene som må oppleve å miste han så liten, verden er urettferdig.

Utrolig sterkt skrevet av mammaen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...