Gå til innhold
Hundesonen.no

Fugler


9na

Recommended Posts

Skrevet

Utenom min interesse for hunder,er jeg veldig interessert i fugler,har drevet med fugl siden jeg var 10-12 år gammel.

Har nå 2 undulater ,2 sebrafinker,1 måkefink og 4 risfugler..så er masse fuglekvitter her i hus,litt ille akuratt nå i denne perioden som hundene røyter og fuglene er i fjærfelling,må støvsuge ørten ganger til dagen hehe.

Har i ny og ne noen kull på finkene,syns det er utrolig spennendes med egg og unger.Når vi kjøper enebolig til vinteren,skal vi lage et fuglerom,og gjøre det så fint vi kan for fuglene,med så stor plass som mulig,de har god plass nå også,men drømmer om store volierer inne,siden ute voliere må vente pga fugleinnfluensaen.

Så er det andre her med fugler?og isåfall hva slags fugler da?

Skrevet

Ja absolutt koselig med fugler,spesielt tamme,har en veldig tam undulat på 7 år her som heter Tommy,og noen av finkene er halvtamme,men ikke lett å temem finker da hehe..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...