Gå til innhold
Hundesonen.no

Bytte for?


Ricco

Recommended Posts

Skrevet

Vi bruker i dag Happy Dog for på begge våre hunder. Vurderer å gå over til et annet for, og lurer på om det er noen som har tips på et godt for? Må vel nevne at vi har Schäferhund, en voksen og en valp på vel 10 mnd.

Må med en gang også si at vi har tidligere brukt Purina Pro Plan og er ikke intressert i det foret. Hundene røytet alt for mye da de brukte det foret.

Skrevet

Hmm ja der er jo mange fòr og vælge imellem jo :?

Vi har prøvd Royal canin og Norwegian polar <- bruker det fòret nå!!

Men nå er det sånn at jeg har en MYE vanskelig hund når det gjelder fòr. Han blir så fort lei av sine fòr.

Men nå har jeg bestilt noe som heter Olivers! Har bare hørt bra om dette fòr og så er det heller ikke dyrt. Og man får det levert gratis på døren bare 1 til 2 dage etter man har bestilt det.

http://www.olivers.no <- her kan du gå ind og lese litt om fòret :)

Jeg har hørt en del bra om Royal Canin. Fik og vite om en opdretter som bare brukte dette fòret på sine schæfere og var veldig fornøyd med dette fòret.

Rocly likte det også, men han blev lei det etter noen måneder :D

Men men!!

Hvr kan man kjøpe fòret Happy Dog??

Skrevet

Jo, eg har hørt om Olivers. Happy Dog får du ikke kjøpt i butikken. Vi selger det i dag. :)

I omplasserings foreningen bruker vi Royal Canin, så eg får se om eg prøver ut det...

Skrevet

Hvilke størrelser sekke får man da? Og hvor mye koster de?

Hvis jeg skulle kjøpe Happy Dog, måtte jeg da komme helt hvor du bor for og hente det?? :)

Skrevet

Du får foret i 15 kg sekker. Ja, du må komme på besøk til meg om du skal kjøpe for! :wink: Neida, dette foret selges mange plasser. Tror nok det finnes selgere i nærheten av der dere bor og!

Vi slutte ikke pga foret, det er bare KJEMPEBRA!! Men her hos oss er det så mange som selger for at vi gir opp. (Tror jeg...)

Bet meg merke i en ting du skrev, at Rocky ble lei etter noen måneder. Det er ikke så lurt å bytte for for ofte. Du bør bruke ca 3 sekker for å se om det er et for som passer godt til din hund.... Er du plaget med at Rocky røyter mye?

Skrevet

Jeg vet godt at det ikke er bra at skifte fòr ofte. Men jeg har måttet gjøre noe så han spiste. Hvis ikke så gad han ikke spise noe og der kunne gå dager :D

Men nå er han så voksen at jeg syns han må styre det selv. Kunne bare ikke tåle og se den lille tass ikke spise. Vores dyrlege sa at det var meget normalt at valpe ikke gad spise og blev matlei.

Men nå starter vi et tørrfòr og så må han enten spise det eller sulte.

Rocky røyter en del lige nå, sikkert fordi han er ved at skifte pels. Men ellers røyter han da også litt hele tiden. Men det siger man jo at hunder som bor i lejlighet gjør.

Men han har fin pels og sånn da :)

Skrevet

Hehe nå glemte jeg også at svare på noe :wink:

Men 260 kr for 15 kg det var da billigt. Er det dyrebutikker som selger her i nærheten eller er det private folk?

Skrevet

Tror jeg må sjekke hodet mitt litt.... :roll: Foret koster ikke 260,- pr sekk, det koster 360,-!! Nei, det blir ikke solgt i noen forretning, det er privatpersoner som selger det. Det er et Tysk for.

Skrevet

Ricco.. har du forsøkt Hills?

På Shæferen jeg hadde fungerte det veldig bra, ikke fikk den eksem, ikke røytet den, den spiste godt og holdt vekten bra.. Fåes i kylling og biff...

Dessverre er det et litt dyrt for, og det fåes kjøpt hos veterinær. Men absolutt å anbefale..

Skrevet

Ja eg har prøvd Hills. Men mine hunder vil ikkje spise det............. Det er hverken lukt eller smak på det. Og ja, det er kjempedyrt synes eg. Men takk for tipset! :wink:

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...