Gå til innhold
Hundesonen.no

www.isaktheo.com


Havana

Recommended Posts

Skrevet

Isak og Theos hjemmesider.

25.12.2006:

Flere nye bilder i galleriet!

November: Egen side om bichon havanais og en side om allergivennlige hunder.

Skrevet

Kjempe fin side. :huh:

Kan kanskje ta med litt info om deg?

Ellers var det en behagelig side å være inne på, og for noen sjarmtroll du har, gleder meg til å møte dem imorgen! :)

Skrevet

Så flott side dere hadde :)

Veldig flott og oversiktelig, med mange pene bilder av de to nydelige hundene dine :huh:

Eneste jeg lot merke til var at "vinduene" som du hadde informasjon i var ganske små, og i gjesteboken ble det kanskje hakket for lite?

Noen er kanskje interresert i å lese litt mer om personligheten til hundene dine eller info om de feks driver med lydighet o.l, men det er jo opp til deg hva du vil legge ut da ;)

PS: Prøvde 2 ganger og signere gjesteboken din, men den ville ikke lagre den: beskjeden jeg fikk var: "One of the input fields does not seem to be valid."

Skrevet

Som sagt tidligere var det enormt behagelig side å være inne på. Veldig bra fargevalg, og en gjennomført stil. Liker godt at siden er ryddig og oversiktlig, lett å finne fram. Savner litt mer info om hundene, om dere trener noe ol.

Skrevet

Tusen takk for fine tilbakemeldinger :huh:

Den gjesteboka er ikke helt stabil. Enig i at gjestebokvinduet blir litt i minste laget. Kommer nok til å bytte ut hele gjesteboka.

Det kommer mer innhold etterhvert, både om hundene og meg, hva vi driver med, flere bilder, noen hundespill osv. Det er bare å fortsette å titte innom :)

Skrevet

Tusen takk for fine tilbakemeldinger :)

Den gjesteboka er ikke helt stabil. Enig i at gjestebokvinduet blir litt i minste laget. Kommer nok til å bytte ut hele gjesteboka.

Det kommer mer innhold etterhvert, både om hundene og meg, hva vi driver med, flere bilder, noen hundespill osv. Det er bare å fortsette å titte innom ;)

I'll do :P

Skrevet

Hundene har fått eget domene: www.isaktheo.com

Har gjort siden litt bredere, så det blir bedre plass til innhold. Det har også kommet litt mer stoff om hundene.

Kommer snart til å fikse litt på nedtrekksmenyene, galleriet og gjesteboka.

Skrevet

Takker igjen :)

Du kan dette med hjemmesider :)

Holder på å starte opp eget webdesignfirma. Hadde vært litt pinlig om jeg ikke hadde snøring... ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takker igjen ;)

Holder på å starte opp eget webdesignfirma. Hadde vært litt pinlig om jeg ikke hadde snøring... ;)

Oj, ikke værst :o

Siden din var riktig så flott ;)

Gratulerer med domene!

Fargen på linkene dine er blå, kanskje er det en annen fage som passer bedre?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg likte nr 3, den eksisterende best. Nr 1 ble for mye "dill"(i mangel på bedre ord) etter min mening. Banneret ble rotete og bakgrunnen likte jeg rett og slett ikke. Ellers så var fargene bra. Nr 2 var jo forsåvidt grei, men jeg liker ikke svarte hjemmesider(nr 2 var jo ikke helt svart, kjempefint med grønne kanter og detaljer, men som sagt over, liker ikke svarte hjemmesider) Dermed ble jeg stående igjen med nr 3. Den er enkel og pen, og den virker mer profesjonell enn de to andre. Får mest lyst til å lese videre når jeg går inn med nr 3. Men for all del, alle forslagene var kjempefine.

Skrevet

Jeg likte nr 3, den eksisterende best. Nr 1 ble for mye "dill"(i mangel på bedre ord) etter min mening. Banneret ble rotete og bakgrunnen likte jeg rett og slett ikke. Ellers så var fargene bra. Nr 2 var jo forsåvidt grei, men jeg liker ikke svarte hjemmesider(nr 2 var jo ikke helt svart, kjempefint med grønne kanter og detaljer, men som sagt over, liker ikke svarte hjemmesider) Dermed ble jeg stående igjen med nr 3. Den er enkel og pen, og den virker mer profesjonell enn de to andre. Får mest lyst til å lese videre når jeg går inn med nr 3. Men for all del, alle forslagene var kjempefine.

Ja, jeg laget bevisst mye dill på den første fordi det er noe jeg skjeldent gjør. Med den mørke hadde jeg også lyst til å prøve noe helt annet. Dette er bare et eksperiment :)

Skrevet

Ja, jeg laget bevisst mye dill på den første fordi det er noe jeg skjeldent gjør. Med den mørke hadde jeg også lyst til å prøve noe helt annet. Dette er bare et eksperiment :)

Jeg må bare få presissere at ingen av forslagene var dårlige, men de to første falt ikke i smak hos meg ;) Hadde du funnet en annen bakgrunn og laget navnene i toppbanneret beint så kunne den første blitt bra.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...