Gå til innhold
Hundesonen.no

www.isaktheo.com


Havana

Recommended Posts

Skrevet

Isak og Theos hjemmesider.

25.12.2006:

Flere nye bilder i galleriet!

November: Egen side om bichon havanais og en side om allergivennlige hunder.

Skrevet

Kjempe fin side. :huh:

Kan kanskje ta med litt info om deg?

Ellers var det en behagelig side å være inne på, og for noen sjarmtroll du har, gleder meg til å møte dem imorgen! :)

Skrevet

Så flott side dere hadde :)

Veldig flott og oversiktelig, med mange pene bilder av de to nydelige hundene dine :huh:

Eneste jeg lot merke til var at "vinduene" som du hadde informasjon i var ganske små, og i gjesteboken ble det kanskje hakket for lite?

Noen er kanskje interresert i å lese litt mer om personligheten til hundene dine eller info om de feks driver med lydighet o.l, men det er jo opp til deg hva du vil legge ut da ;)

PS: Prøvde 2 ganger og signere gjesteboken din, men den ville ikke lagre den: beskjeden jeg fikk var: "One of the input fields does not seem to be valid."

Skrevet

Som sagt tidligere var det enormt behagelig side å være inne på. Veldig bra fargevalg, og en gjennomført stil. Liker godt at siden er ryddig og oversiktlig, lett å finne fram. Savner litt mer info om hundene, om dere trener noe ol.

Skrevet

Tusen takk for fine tilbakemeldinger :huh:

Den gjesteboka er ikke helt stabil. Enig i at gjestebokvinduet blir litt i minste laget. Kommer nok til å bytte ut hele gjesteboka.

Det kommer mer innhold etterhvert, både om hundene og meg, hva vi driver med, flere bilder, noen hundespill osv. Det er bare å fortsette å titte innom :)

Skrevet

Tusen takk for fine tilbakemeldinger :)

Den gjesteboka er ikke helt stabil. Enig i at gjestebokvinduet blir litt i minste laget. Kommer nok til å bytte ut hele gjesteboka.

Det kommer mer innhold etterhvert, både om hundene og meg, hva vi driver med, flere bilder, noen hundespill osv. Det er bare å fortsette å titte innom ;)

I'll do :P

Skrevet

Hundene har fått eget domene: www.isaktheo.com

Har gjort siden litt bredere, så det blir bedre plass til innhold. Det har også kommet litt mer stoff om hundene.

Kommer snart til å fikse litt på nedtrekksmenyene, galleriet og gjesteboka.

Skrevet

Takker igjen :)

Du kan dette med hjemmesider :)

Holder på å starte opp eget webdesignfirma. Hadde vært litt pinlig om jeg ikke hadde snøring... ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Takker igjen ;)

Holder på å starte opp eget webdesignfirma. Hadde vært litt pinlig om jeg ikke hadde snøring... ;)

Oj, ikke værst :o

Siden din var riktig så flott ;)

Gratulerer med domene!

Fargen på linkene dine er blå, kanskje er det en annen fage som passer bedre?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg likte nr 3, den eksisterende best. Nr 1 ble for mye "dill"(i mangel på bedre ord) etter min mening. Banneret ble rotete og bakgrunnen likte jeg rett og slett ikke. Ellers så var fargene bra. Nr 2 var jo forsåvidt grei, men jeg liker ikke svarte hjemmesider(nr 2 var jo ikke helt svart, kjempefint med grønne kanter og detaljer, men som sagt over, liker ikke svarte hjemmesider) Dermed ble jeg stående igjen med nr 3. Den er enkel og pen, og den virker mer profesjonell enn de to andre. Får mest lyst til å lese videre når jeg går inn med nr 3. Men for all del, alle forslagene var kjempefine.

Skrevet

Jeg likte nr 3, den eksisterende best. Nr 1 ble for mye "dill"(i mangel på bedre ord) etter min mening. Banneret ble rotete og bakgrunnen likte jeg rett og slett ikke. Ellers så var fargene bra. Nr 2 var jo forsåvidt grei, men jeg liker ikke svarte hjemmesider(nr 2 var jo ikke helt svart, kjempefint med grønne kanter og detaljer, men som sagt over, liker ikke svarte hjemmesider) Dermed ble jeg stående igjen med nr 3. Den er enkel og pen, og den virker mer profesjonell enn de to andre. Får mest lyst til å lese videre når jeg går inn med nr 3. Men for all del, alle forslagene var kjempefine.

Ja, jeg laget bevisst mye dill på den første fordi det er noe jeg skjeldent gjør. Med den mørke hadde jeg også lyst til å prøve noe helt annet. Dette er bare et eksperiment :)

Skrevet

Ja, jeg laget bevisst mye dill på den første fordi det er noe jeg skjeldent gjør. Med den mørke hadde jeg også lyst til å prøve noe helt annet. Dette er bare et eksperiment :)

Jeg må bare få presissere at ingen av forslagene var dårlige, men de to første falt ikke i smak hos meg ;) Hadde du funnet en annen bakgrunn og laget navnene i toppbanneret beint så kunne den første blitt bra.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...