Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har blitt lurt?


Yakine

Recommended Posts

Skrevet

Vel, har noen fallt i fella idag da? :) Og fortell gjerne! ;)

Selv så har jeg en regel, og det er å ikke tro på NOE som hellst denne dagen! ;)

Skrevet

klokka 24.02 i natt ble jeg lurt.. Ja, jeg ble lurt allerede 2 minutter ut i 1.april :)

Jeg sov over hos typen min, plutselig så snudde han seg, sluttet og snakke med meg og jeg trodde jo selvsagt at det var noe galt.. ;) Uff, litt irriterende å være lettlurt. Men er lykkelig over at det ikke er skole den 1.april i år ;)

Skrevet

Nei har ikke blitt har heller ikke lurt noen.

Liker ikke denne dagen jeg, for mormor & morfaren min ble drept 1 April ;)

;););) hva skjedde med de? :)

Skrevet

;););) hva skjedde med de? :)

En som kjørte på dem med bil("bilulykke") han skulle vist prøve å ta sitt eget liv, men hva er vitsen med å kjøre på en bil som er mindre enn den han hadde :unsure:

Han slapp jo unna med lettereskader mens han drepte to folk ;)

Skrevet

En som kjørte på dem med bil("bilulykke") han skulle vist prøve å ta sitt eget liv, men hva er vitsen med å kjøre på en bil som er mindre enn den han hadde :unsure:

Han slapp jo unna med lettereskader mens han drepte to folk ;)

*snufs* ;) Kjempe synd ;) Det var jo styggt gjordt av han å gjøre da :)

Skrevet

Nope.. Hakke prøvd , å ingen har prøvd seg hell..

Har dere non gode råd for å lure non? :)

Si at kaninen din har rømt eller noe det funka her hjemme ;)

Skrevet

Hehe.. mange som har prøvd å lure meg, men ingenting har funket. Har blitt lurt så mange ganger før, så heretter passer jeg meg!;)

Noe av det de sa de som prøvde å lure meg:

Ei venninne: Jeg skal få ei lillesøster eller lillebror!

Lillebroren min på snart 18: Jeg og Linda skal forlove oss!

+ alle aprilspøkene i avisene da, hehe.. Men jeg gikk ikke på noen.

Husker ene aprilspøken for maaaange år siden (husker ikke om det var VG eller adressavisa), det var noe om at alle hann schæfer hundene i landet skulle kastereres, for denne rasen skulle ikke avles mer på. Jeg gikk fem på vettu, å ble såååå sint :)

Skrevet

Hundesonen lurte meg trill rundt :) Ellers ingen, bortsjett fra pappa som bare sånn tilfeldig kastet ut av seg at han ville omplasere Ask. Men den avslørte jeg rimelig kjapt ;)

Skrevet

Blir desverre aldri lurt. ER altfor tøff, pen, barsk og kul til å bli lurt desverre.

Hehe neida eg bare tar ikke ting seriøst når eg vet at alt og alle skal prøve å lure hverandre på denne dagen.

Skrevet

JO, jeg ble nettopp lurt!!

Guro sa at typen til Lill (borzoi) hadde spurt Lill om de skulle forlove seg! Og Lill ante ikke hva hun skulle svare! Og jeg begynte å ramse opp for Guro grunner til at de IKKE skulle forlove seg :) Fy søren, jeg gikk rett på!! ;)

Skrevet

hehe, lokalavisen her har alltid en spr spøk hvert år, for noen år sden var det at det hadde landet et fly på motorveien, og det var massefolk som tok turen oppover for å se om det stemte. :)

I år, var det at sex klubben club 4, som var i malvik å lette etter lokaler til klubben for noe måneder siden, nå har fått lokaler på gamel vikhammer hotell. Det ligger nøyaktig 150 meter fra bare og ungdomsskolen. hehe, jeg styrter inn til pappa å roper at nå blir det ikke mange som drar til butikken i frimenuttene, for nå skal vi på sex klubb! pappa mista hode totalt, og etter å ha lest artikkelen flere ganger, og rast fra seg det værste raseriet ser han på datoen. "aha..det er 2. april i dag!" ;)

Skrevet

Jeg lurte vipsen :-)

edit: til å tro at jeg hadde skallet meg (sendte manipulert bilde)

Det gjorde du ikke det så. Tenkte bare at du var ikke like pen når du var i militæret for noen år siden *blafre*

Skrevet

Hihihihi, ble lurt for litt siden av Ingvild! (aya)

*flir* Det var herlig. Første gangen i mitt liv jeg har klart å lure noen:p Fikk du snakke med Kungen, Marianne? :huh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...