Jump to content
Hundesonen.no

Chrissy


CWL
 Share

Recommended Posts

Chrissy

Korthåret vorsteh

1987 - 2001

Chrissy kom til oss da hun var 9-10 mnd. gammel. En venn av en venn gjorde oss oppmerksom på henne på grunn av at oppdretteren hennes hadde planer om å avlive henne. Den første eieren sendte henne tilbake til oppdretteren på grunn av at hun var forferdelig nervøs og ekstremt skuddredd. Eier og oppdretter mente hun var udugelig. Chrissy hadde bodd i hundegård de første mnd. i sitt liv, men hun fant seg fort til rette i huset vårt. Chrissy var veldig snill og lydig fra dag en. På 14 år var det aldri nødvendig å snakke hardt til eller ta tak i denne hunden. Det holdt med et strengt blikk og et lite kremt om hun gjorde noe jeg ikke var fornøyd med. Hun var skuddredd hele livet. Vi jobbet mye med dette, men til ingen nytte. Tror valpetiden hennes satte store preg. Så jeg og hun tilbragte mange nyttårsaftner i badekaret ( det var der hun følte seg tryggest.) Hun gikk også dit om det var tordenvær eller om vi så på film med mye skyting. Utenom dette var Chrissy en glad og fornøyd hund med mange venner. Hun elsket både folk og alle slags dyr. Hun hadde et veldig spesielt forhold til katten min og til den ene hesten i stallen som hun delte gullrøtter med. Chrissy var den sprekeste 14 årigen jeg har sett. Det var ingen som trodde meg når jeg sa alderen hennes. Hun hadde ingen plager uten om en brukket tå og en knekt tann gjennom årene. Hun var den perfekte hund. Alltid klar for en tur i skog og mark, men også en skikkelig kosejente hjemme i sofaen. Da hun ble syk gikk det veldig fort. Fra vi oppdaget kreften til vi lot henne slippe gikk det bare 2 uker. Hun endret seg plutselig og ville helst bare ligge hjemme å sture. Den dagen hun ikke viste noen interesse for ballen sin og sluttet å spise visste jeg hva som møtte gjøres. Fikk en venn av oss som er veterinær til å komme hjem til oss for å gjøre det rette for henne. Hun sovnet stille inn i armene min hjemme i stua. Savnet er stort, men vi fikk mange flotte år sammen. Jeg må smile litt når det er tordenvær eller på nyttårsaften for jeg vet at hun ikke er redd lengre.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Når jeg fjerner meg selv eller han fra situasjonen begynner han å bjeffe, forså å fortsette atferden. Setter han da bak en grind eller går inn på ett annet rom hvor han ikke har tilgang. Det er ikke i forbindelse med mat, men han blir lett oppgiret. Han kan også være litt munnete bare ved vanlig kos også, og merker at etter 1,5 år begynner jeg å bli litt lei av de tennene. 
    • Det er litt vanskelig å si uten å se hunden og situasjonene. Hva skjer når du fjerner deg selv (eller ham?) fra situasjonen? Jeg antar at du gjør det slik at han ikke kan nå fram til deg, enten gjennom stengt dør, grind e.l. Det kan kanskje hjelpe å evaluere situasjonene det skjer i. Blir han for oppgiret? Er det i forbindelse med mat? Bruk av for sterk belønning i trening? Sammen med andre hunder? Prøv å forutse situasjonene, være i forkant, og roe ned før det tipper over. Det er også viktig at han får nok mental og fysisk aktivisering, men mye kan også trigge overslagshandlinger. Jeg ville satt meg ned og skrevet en oversikt over de gangene det har skjedd, se på likheter, og prøve å unngå eller forutse og forebygge situasjonene først og fremst. I selve situasjonen ville jeg tvert avbrutt og oversett hunden. Og med en så intens rase er det viktig å være konsekvent, for hver gang han opplever at han oppnår noe med biting så blir det vanskeligere å trene det bort.
    • Hei! Har en Jack Russel Terror på 1,5 år som fortsatt er ganske bitete når han ikke får viljen sin.  Har prøvd å trene det bort med "au" som kontaktlyd, fjerne meg selv fra situasjonen og fryse helt uten noe hell.  Er det noen som har noen gode tips? Han har forsåvidt alltid vært litt "munnete". 
    • Våren er her, deilig å kunne gå tur  i skogen igjen.  Ellers har vi klart kvalifiseringsprøven for jakt, første delmål nådd for 2025
    • Lurer på hvorfor kjettinglenker har gått av moten. Lett etter og bare funnet en kjip, for lang, med nylonhåndtak. De er utrolig praktiske når en har villstyring. Ikke kan de tygges istykker, og med den deilige tyngden kjenner en hundens bevegelser umiddelbart, om en ikke ser på den.  Når ble de avlegs? Ønsker meg en tykk og tung kort en med lærhåndtak. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...