Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydihetskurs i Bergen


Gronnis

Recommended Posts

Skrevet

lokal klubben vår har et par LP kurs i året. Både med og uten klikker. De hanker inn gode instruktører så jeg tror det er kurs som er verdt å satse på :D Har aldri vært på LP kurs men har veldig lyst, så når jeg har penger så skal jeg gå på ett i klubben.

Info kan du finne her: www.nordhordland-hundeklubb.no

Skrevet

Er ikke det ute på radøy/knarvik (mellom der?) da? Tror det blir litt for langt å kjøre.

lokal klubben vår har et par LP kurs i året. Både med og uten klikker. De hanker inn gode instruktører så jeg tror det er kurs som er verdt å satse på :D Har aldri vært på LP kurs men har veldig lyst, så når jeg har penger så skal jeg gå på ett i klubben.

Info kan du finne her: www.nordhordland-hundeklubb.no

Skrevet

Dere som bor i bergen og har gått på lydighetskurs, hvor har dere gått på kurs da? Hvem vil dere anbefale?

Har gått valpekurs på Myrbø, de har også grunnkurs og lydighetskurs (samme instruktør).

Var kjempefornøyd med valpekurset, kan absolutt anbefales!

http://pecassa.com/www_docs/images/hundeskole/dog_school.htm

Går nå grunnkurs på Retrieverklubber (var litt kortere å kjøre!), er også kjempefornøyd med instruktøren, hun er utrolig dyktig og veldig engasjerende (Dorte). Linda, Silje og Benedicte i NRK er også dyktig på lydighet.

Litt "hyggeligere" priser her ennpå Myrbø!

http://www.retrieverbergen.com/index.htm

Monica :D

Skrevet

Hvor mye må man betale her da?

Har gått valpekurs på Myrbø, de har også grunnkurs og lydighetskurs (samme instruktør).

Var kjempefornøyd med valpekurset, kan absolutt anbefales!

http://pecassa.com/www_docs/images/hundeskole/dog_school.htm

Går nå grunnkurs på Retrieverklubber (var litt kortere å kjøre!), er også kjempefornøyd med instruktøren, hun er utrolig dyktig og veldig engasjerende (Dorte). Linda og Benedicte i NRK er også dyktig på lydighet.

Litt "hyggeligere" priser her ennpå Myrbø!

http://www.retrieverbergen.com/index.htm

Monica :(

Skrevet

Hvor mye må man betale her da?

Mener jeg betalte 1500 for valpekurset på Myrbø, vet ikke om det er samme pris for de andre kursene.

5 x 2 timer pr gang.

Hos NKR tar de 800 for medlemmer og 1200 for ikke-medlemmer.

8 x 1,5 time pr gang.

Hvis man skal gå kurs der, anbefaler jeg å melde seg inn i klubben slik at man kan benytte seg av klubbens tilbud (lp, ag, spor, miljøtrening) for samme pris som man ville betalt for bare kurset dersom man er ikke-medlem.

Skrevet

Vi bruker lokalklubben vår, altså Askøy hundeklubb, de er rimelige og har gode instruktører som i hvertfall både jeg og Kine er fornøyde med. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...