Gå til innhold
Hundesonen.no

Bruksdekken


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er på utkikk etter et markeringsdekken til bruks hvor man kan få brodert på navnet på hunden (eller annen tekst) på toppen, og helst blank på sidene. Noen som vet hvor man kan få tak i et slikt ett?

Skrevet

Flotte dekken, men er "SBK" trykket stort? Tenkte jeg skulle sy på elevtrekanten til NRH på sidene, så da trenger jeg ikke SBK... hehe :icon_redface:

Mener jeg har sett noen som lager slike hvor man ikke trenger noe på siden, eller ha NBF/hundeklubbens bokstaver på sidene...?

Guest Jonna
Skrevet

Du kan helt sikkert få på det du ville ønsket. Dem lager dekkene så det er nok bare til å gi beskjed.

Dem kan sikkert sette inn NBF/Elev/NRH istedet.

Skrevet

Skal høre med Loboo for å sjekke litt priser. Det dekkenet du hadde link til Katchina var også fint, var ca samme pris på de :icon_redface: Var noe slikt jeg tenkte på ja!

I samme slengen kan jeg spørre hvordan reglene er for hva som skal stå på dekkenet når man skal konkurrere i bruks i Norge,Sverige og Finland? Hvis jeg har skjønt det rett så må det stå SBK når man er i Sverige, men det trenger ikke å stå noe i Norge? Kan jo hende vi skal konkurrere i bruk sen vakker dag, så det er jo greit å vite;)

Guest Jonna
Skrevet

I Sverige skal det stå SBK. I Norge skal hunden være "markert".

I Sverige har dem også regler på utseende. SBK skal stå mot lys bakgrunn.

Skrevet

Ok, takker:) Ingen som vet hvordan det er i Finland da? Er vel kanskje ikke så mange fra Norge som drar dit for å konkurrere... :rolleyes:

Takk for linkene til dekken!:D

Skrevet

www.loboo.se

Har der i fra. Fine dekken, bra kvalitet :D

Fant masse jeg hadde lyst på jeg nå :rolleyes: Men hvordan er det når man bestiller derfra? Tenker på siden der er i utlandet. Hvor mye må jeg betale i tillegg til prisen på varene? Leste "Fraktinformation", men forsod ikke så mye :D

Guest Jonna
Skrevet

Hei

Jeg har bestilt derfra. Jeg betalte via nett iban.nummer osv. Man må betale toll osv.

Det er ikke så vanskelig. Bare til å sende en mail til dem.

Skrevet

Hei

Jeg har bestilt derfra. Jeg betalte via nett iban.nummer osv. Man må betale toll osv.

Det er ikke så vanskelig. Bare til å sende en mail til dem.

Okey. Det blir vel fort dyrt da?! Ser bare at det er så mye billigere der :D

Guest Jonna
Skrevet

Okey. Det blir vel fort dyrt da?! Ser bare at det er så mye billigere der :icon_redface:

Foe min del ble det billigere pga jeg kjøpte ting dem ikke hadde i Norge. Jeg husker ikke hvor mange % du må betale, men det er ikke så mye. (du kan fint regne det ut selv)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...