Gå til innhold
Hundesonen.no

Bruksdekken


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er på utkikk etter et markeringsdekken til bruks hvor man kan få brodert på navnet på hunden (eller annen tekst) på toppen, og helst blank på sidene. Noen som vet hvor man kan få tak i et slikt ett?

Skrevet

Flotte dekken, men er "SBK" trykket stort? Tenkte jeg skulle sy på elevtrekanten til NRH på sidene, så da trenger jeg ikke SBK... hehe :icon_redface:

Mener jeg har sett noen som lager slike hvor man ikke trenger noe på siden, eller ha NBF/hundeklubbens bokstaver på sidene...?

Guest Jonna
Skrevet

Du kan helt sikkert få på det du ville ønsket. Dem lager dekkene så det er nok bare til å gi beskjed.

Dem kan sikkert sette inn NBF/Elev/NRH istedet.

Skrevet

Skal høre med Loboo for å sjekke litt priser. Det dekkenet du hadde link til Katchina var også fint, var ca samme pris på de :icon_redface: Var noe slikt jeg tenkte på ja!

I samme slengen kan jeg spørre hvordan reglene er for hva som skal stå på dekkenet når man skal konkurrere i bruks i Norge,Sverige og Finland? Hvis jeg har skjønt det rett så må det stå SBK når man er i Sverige, men det trenger ikke å stå noe i Norge? Kan jo hende vi skal konkurrere i bruk sen vakker dag, så det er jo greit å vite;)

Guest Jonna
Skrevet

I Sverige skal det stå SBK. I Norge skal hunden være "markert".

I Sverige har dem også regler på utseende. SBK skal stå mot lys bakgrunn.

Skrevet

Ok, takker:) Ingen som vet hvordan det er i Finland da? Er vel kanskje ikke så mange fra Norge som drar dit for å konkurrere... :rolleyes:

Takk for linkene til dekken!:D

Skrevet

www.loboo.se

Har der i fra. Fine dekken, bra kvalitet :D

Fant masse jeg hadde lyst på jeg nå :rolleyes: Men hvordan er det når man bestiller derfra? Tenker på siden der er i utlandet. Hvor mye må jeg betale i tillegg til prisen på varene? Leste "Fraktinformation", men forsod ikke så mye :D

Guest Jonna
Skrevet

Hei

Jeg har bestilt derfra. Jeg betalte via nett iban.nummer osv. Man må betale toll osv.

Det er ikke så vanskelig. Bare til å sende en mail til dem.

Skrevet

Hei

Jeg har bestilt derfra. Jeg betalte via nett iban.nummer osv. Man må betale toll osv.

Det er ikke så vanskelig. Bare til å sende en mail til dem.

Okey. Det blir vel fort dyrt da?! Ser bare at det er så mye billigere der :D

Guest Jonna
Skrevet

Okey. Det blir vel fort dyrt da?! Ser bare at det er så mye billigere der :icon_redface:

Foe min del ble det billigere pga jeg kjøpte ting dem ikke hadde i Norge. Jeg husker ikke hvor mange % du må betale, men det er ikke så mye. (du kan fint regne det ut selv)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...