Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan kan folk gjøre noe sånnt`?


Guest Christine

Recommended Posts

Skrevet

Nei, det er grusomt. Men dessverre er det en slik verden vi lever i der sånne ting foregår.

Men jeg sier til deg noe som ble sagt på det andre forumet linken ble lagt ut. Kanksje greit å advare mot sterke bilder. Ikke alle som tåler å se sånnne ting..

Skrevet

Syke syke syke syke folk :icon_redface: :wallbash:

de som gjør sånne ting, skulle fått seg en real omgang av sinna løver eller noe... blir så irritert av å bare se sånne ting...

Skrevet

Fyyyy F.......Jeg blir helt på gråten jeg!!

Jeg og.. Sitter her med tårene i klasserommet og ingen skjønner hvorfor jeg bryr meg så mye, det "er jo bare hunder" .. Det gjør det enda verre.

Skrevet

Jeg bir kvalm jeg og fatter ikke åssen folk kan gjøre noe sånnt med dyr.. Sånne folk skulle det vært skudd premie på :wallbash:

Skrevet

Men det som er så veldig bra, er at det er så fryktelig mange gode mennesker som setter alt for å redde/hjelpe dyr som har blitt behandlet på den måten:)

Men gud så fryktelig at folk kan finne på å behandle dyr på den måten.. Får vondt inni meg.........

Skrevet

Grusomt---

Men en ting ville jeg sagt,og det er at det burdte være litt fornuft inne i bilde,hvor de mest extreme tilfellene ble straks avlivet,istedet for å bruke tid og krefter på hunder som er så skadede,utmagret og ødelagt at de risikerer å ha store problemer med helsen uansett...

Sånt krever tid og penger,og selv om det er fint tenkt kunne pengene blitt brukt annerledes...Da det sikkert finnes hunder som har det bedre i live.

Jeg synes det er mishandling å holde i live en tydelig sliten og MAX vanskjøttet og kjøttete hund..

Det er litt blindt synes jeg..

Jeg mener at de gjør en god jobb og det er rørende å se når det går bra,men mange n hundene har best av å få dø da vi har så mange hunder som trenger,og for få gode mennesker til å hjelpe dem.

Viktigste er å fokusere på de friskeste,med best sjangser...

Sånn at ressursene ikke blir oppbrukt på de extreme..

Noen som skjønte det?Huff..trøtt..Så dette på Canis og..får frysninger over hele kroppen,inkludert ansiktet--

HATER at mennesker kan være så onde mot dyr!

Skrevet

uuh fæle bilder. hva har egentlig skjedd med de hundene siden de ser sånn ut?

håper noen gjør noe får å hjelpe dem

Skrevet

Huff... Det er grusomt hva mennesker kan få seg til å gjøre. Desverre er dette harde fakta for mange. Det triste er at slike ting som dette skjer hver dag, og at få kan gjøre noe med det. Syke mennesker vil alltid finnes.

Det er i alle fall bra å se at hundene på bildene blir tatt hånd om av ordentlige folk etter slik behandling. Flere skulle abreidet for å bekjempe slik behandling av dyr.. Men desverre er nok det veldig vanskelig..

Inustaff: Skjønner godt hva du mener, og er helt enig med deg. I visse tilfeller er hunder som dette alt for hardt skadet til at det lønnser seg å prøve og redde dem. De vil trolig aldri bli 100% bra igjen allikevel, og resurssene må være mange om man skal ha kapasitet til å hjelpe alle dyra. Ofte kan avliving være et bedre akternativ for de værste tilfellene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...