Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurra, fant belønning utenom godbit


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Har lenge lurt på hva jeg kan bruke som belønning, utenom Godbit,

og Cody har ikke hatt store interessen for annet en godbit.

Men i dag, 2 mnd etter jeg kjøpte den, så fant jeg ut at jeg skulle prøve å se hvordan

Cody reagerte på en vannapport(?).

Og det gikk over alle forventninger, Cody overså godbiter totalt og ble helt forelsket i denne

apporten..

Jeg som faktisk tvilte på om han kunne brukes til IPO pga han ikke ville holde tak i ting.

Nå egner jo ikke denne type belønning seg i innlæring da, men greit å vite. :)

Dumt å bruke en vannapport som belønning?

Her er noen bilder, ikke så bra da:

IMG_6797lite.jpg

IMG_6803lite.jpg

Begynner å bli litt trøtt?

IMG_6819lite.jpg

Guest Jonna
Skrevet

Så bra da :icon_redface:

Men da liker han sikkert også bitepølser?? Fins jo i skinn, flettet tau, potetsekk osv. Hadde det vært noe?? Enkle å ha i litt større lommer under trening også. (og med håndtak)

Skrevet

Så bra da :icon_redface:

Men da liker han sikkert også bitepølser?? Fins jo i skinn, flettet tau, potetsekk osv. Hadde det vært noe?? Enkle å ha i litt større lommer under trening også. (og med håndtak)

Han liker ikke flettet tau, vet ikke helt hvorfor, men forandrer seg sikkert når han blir større. :P

Men vurderte å kjøpe andre bitepølser, sånn som de bruker til trening av IPO, men av en eller annen grunn så la jeg den fra meg. (Når jeg kjøpte vann apporten)

Men må nesten kjøpe en.. :P

Skrevet

Der var han igjenn jo...*sukk*

Faktisk var The Lunker fra ruffware den første leken Pan fattet en genuin intresse for. Nå som "drapslysten" har blitt vekket i vakre Cody så har du plutselig et hav av muligheter!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...