Gå til innhold
Hundesonen.no

Tisser på gulvet, 8 måneder gammel!


Fillerya

Recommended Posts

Vi sitter her i kveld og passer en nydelig gutt på 4måneder. Tussie har hilst på han. Hun synes han lukter godt og er litt klengete. Så plutselig går hun midt på gulvet å tisser! Dette har hun ikke gjort siden hun var 3 måneder gammel!

Hvorfor denne raksjonen? Er det fordi hun er usikker eller sjalu? Hun har ikke vært rolig og funnet på en del bøll i dag. <_<

Og nei vi har ikke glemt å gå tur med henne, og hun hyler jo ellers om vi ikke er raske nok (etter hennes standar)til å komme oss ut med henne :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan nok være at hun markerer. Det har også tispen min også gjort ved et par anledninger. Må huske på at tisper passer ekstra på det som er sitt. Altså huset i dette tilfellet. Så jeg ser ikke bort i fra at dette rett og slett er markering.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og nei vi har ikke glemt å gå tur med henne, og hun hyler jo ellers om vi ikke er raske nok (etter hennes standar)til å komme oss ut med henne :)

Hehe, den siste setningen fikk meg iaf til å tenke på markering... Virker som om hun driver aktiv shaping av dere ;-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

helt enig. selv om hun ikke er en hann hund, trur jeg nok at hun må merkere området sitt.. er nok litt sjalusi i bildet kanskje... barn kan av og til bli et problem, måten vi gir barna oppmerksomhet og hunden må ofte holde seg litt unna.. dette er noen ganger et problem..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Merket av vi snakket til babyen i samme språk og tonefall som vi snakker til Tussie. Men vi holdt henne ikke unna, lot hun snuse på han og hun fikk være sammen med oss.

Mange sier at hunder ikke kan bli sjalu. Men noe må det jo være...

Tenkte vi skulle prøve å låne babyen så ofte vi kan sånn at Tussie blir vandt med barn. Vi har jo lyst på en menneskebaby en gang i framtiden vi også..

Noen som har en baby vi kan øve på så si i fra :)

Vi har vært på besøk hos babyen mange ganger, men da bryr hun seg ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi passet en katt i to uker og fikk samme problem med vår 9 mnd tispe. Tisset rett på gulvet to ganger :) men det var de to første dagene så var det over. Jeg tok det som markering og ingenting annet. Så tror det er ganske normalt for tisper å markere også. Det gikk iallefall over takk og lov :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...