Gå til innhold
Hundesonen.no

Skidag med 5-10. trinn :)


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Skal på skidag med 5-10. trinn på Tirsdag, og jeg satte meg ned i går og smisket med læreren min..-

"Kan jeg ha med med hunden min? Han treeenger virkeligt sosialiserina assa...!"

Lærerne som er hundemennesker laget et stort møte med de andre lærere om det, så i dag fikk vi svaret: JA! :D

Lille meg får ha med meg store, lille ,pene, stygge og den BESTE hunden min :wub :

Gjett hvem som skal ha med kameraet sitt da?

Pakkliste:

Kløv - Som Milo sksal bære

Dress - som jeg skal ha på meg

2 vedpinner- som skal ligge i kløven, til bål

2 termoser- som også skal ligge i kløven

To store sjokolader- i kløven de også

Kjeks- i kløven

Vannflaske- til hundene, i magebeltet

smågodt- kløven

Dekken- i lomma på dressen

Langt bånd- i lomma på dressen

+ bajseposer osv

TAKK TIL DE SUPER SNILLE LÆRERNE MINE :D

Guest Christine
Skrevet

Tihi :D

Lærerne har hatt hund alle sammen :D *wuhu*

Ja, jeg skal kose meg på tur... ;)

Og skal sende en liten tanke til dere som sitter på skolebenkern ;) *blæææh*

Guest Christine
Skrevet

HeHe... ;)

Kommer til å bli litt mye mas her også, but same shit...God trening for oss begge :D

Tolmodighetstrening for han

&

Utholdenhetstrening for meg :D

Skrevet

Så heldig! Husker da Serchaj var valp/litt mindre og vi gikk turer rundt om i skogene i vestfold med naturbruks læreren, hun elsket å ha han med, så både han og tanta hans Perita ble med, vi var bare 9 i klassen og kjørte minibuss, hele klasse elskte å ha dem med på tur, ga litt mer mening med at vi gikk i skogen på tur liksom... Var helt greit for meg;):P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...