Gå til innhold
Hundesonen.no

hva farger og ikke farger bør en hjemmside innholde?


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Heisann er litt nysgjerrig på hva enkelte mener om farger på hjemmesidene. Holder selv på med en layout nå og den er blå ganske frisk farge... Hadde vær greit å hørre på folk sine meninger rundt dette.... :D Selv syntest jeg friske farger er fine mens rosa, gull osv ikke er noe fint men det er jo bar emin meining da :D

Skrevet

Takk takk... Har selv lyse blå og en litt mørke blå på min layout syntest de er kjempe fine farger da :P

Skrevet

Egentlig er det det samme hvilken farger som brukes. Forskjellen er lysheten. Alle lyse farver kan brukes syns jeg. Da gjerne i kombinasjon med litt mørkere nyanser i feks font, rammer etc.

vel, det her hadde blitt en ****** side:

http://colorblender.com/?preloadblend=00B3...F004D4D4DB3B3B3

eller, faktisk.. kunne blitt fett.

men teksten burde vært mørk, det lyse burde blitt brukt til kanter og den grå som bakgrunn elns.

Skrevet

Ja men så er fargene der også ganske skarpe.. Men den fargen HTML #77B300

RGB 119/179/0 var fin. Skogsgrønne. Da med sort skrift feks, og enda mørkere skogsgrønn. Mye fin man kan få til med de rette fargene kombinert. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...