Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva i alle dager feiler det Samojeden vår da???


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Snill som dagen er lang. Ja det kan en trygt si.

Er ute i hagen med dem og der står det pluttselig 2 hjort(mor og barn) på plassen (ja da dette har skjedd før 3 ganger faktisk med samojeden i hagen).

Småen er heldighvis i bånd og Tinka legger ikke merke til den før jeg løfter henne opp (hadde hun vært løs når hun så dem så hadde de vært over alle hauger det kan jeg garantere), Aiwa har jeg ikke sjangs til å holde igjen så hun løper bort for åsjekke dette greiene som står å ser på oss.

De løper ned i skogkanten igjen og blir ståendes mens Aiwa går rundt (på noen meters avstand) og snuser mens jeg tar de to andre hundene i hus og tenker de kommer til å knerte hunden , alle vet jo at de kan sparke i hel et menneske så en hund blir vell liten matsj for to hjorter.

Nei da Aiwa kommer opp igjen hun og jeg henter kamera for å se om jeg får tatt noen bilder, dessverre så er det litt for mørkt så får bare med konturene av de store fine "nye husdyrene våres" (kan nesten kalle dem det nå for det er ikke første gangen at de gresser i hagen vår).

Det merkelige er jo at ikke innstingte til Aiwa slår inn så hun begynner å jakte på dem, men neida hun skal bare bort å hilse på de store hundene hun også kommer hun tilbake med en gang jeg roper på henne.

er ikke det litt rart at en hund gjør slikt? hun jager dem ikke skla bare hilse på også retunere hun, hvis jeg da ikke kaller henne inn før hun kommer så langt at hun har dem på ca 1-2 meters avstand, og det kommer ikke et knyst i fra hunden hun er helt stille, bare veldig nysgjerrig. :?

Skrevet

nei, det er vel ikke så rart egentlig. Om hun ikke er trent på å bruke jaktinstinktet sitt så ligger det bare latent. :)

Skrevet

Ganske deilig at hun ikke var over alle hauger og fint at hun hørte på deg når du kallte hun inn.

Man kan bli litt :? på instingtene dems en gang i blandt.

Skrevet

For å si det sånn så er det andre gangen det har skjedd, at jeg har måtte kalle henne inn forde at det plutselig er hjort i hagen.

Rat å tenke på egentlig at det kommer slike dyr i hagen vår når vi bor så sentralt, men vi har jo en del skog rett utenfor her og ikke minst et fjell.

Men hjort har vi altså hatt i hagen før men da hadde jeg bare tatt Aiwa med meg ut og hun hadde da veldig lyst å sjekke ut de "rare hundene", men da også stoppet hun når (mor fikk panikk og skrek NEI) og så rart på meg for så å komme med en gang jeg sa hit til henne.

Det er jo litt rart at hun er så lydig, vi har jo aldri trent på slike situasjoenr som andre dyr og innkalling med henne, men hunden er jo dumsnill så det er kanskje derfor.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...