Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er....


sonja89

Recommended Posts

Skrevet

fjellfinnhund?

Venninnen min har fått en hund som er blanding mellom fjellfinnhund og Labrador. Har aldri hørt om fjellfinnhund før. Noen som vet hva det er? Bilder? Hva brukes den til?

Takker for svar.

Skrevet

Er det reinsgjeter hund.

Den som samene har, det er det eneste jeg kan komme på.

Eller er det finsk lapphund eller noe i den duren?

Fjellfinnhund eksisterer vertfall ikke.

Skrevet

Fjellfinnhund???? Nei det er noe jeg aldri har hørt om. :-k

En slags rasehund tviler jeg på at det er men det kan jo være en hund som liker å gå på fjellet eller en ettersøkshund (de trenger jo ikke å være raserene for å gå spor vet du)

Men at det finnes en rase med navnet Fjellfinnhund nei det tror jeg ikke , den står no ikke i mine bøker og jeg har en del jeg kan sjekke i. :wink:

Skrevet

Vet ikke hvordan fjellfinnhunden ser ut. Valpen har mye pels, noe som ikke kommer fra Labradoren. Det var faren som var fjellfinnhund, jeg så ikke han.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
    • Ser helt legit ut. De har organisasjonsnummer, masse info. Familien ser ut til på drive et konsern av nettbutikker.  https://skotner.net/ 
    • Noen som vet om netzoo.no er trygg? Står norsk butikk i Sandefjord ? Aldri hørt om før.
    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...