Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan valp fly uten følge?


Sirup

Recommended Posts

Skrevet

- Kan valper sendes alene med fly? Jeg tenker da på om jeg skulle kjøpe en valp fra et annet land (Sverige eller England).

- Blir valpen da sendt i kabin eller bak i flyet?

- Og er det vanlig at oppdrettere tar på seg det merarbeidet som det må være i å få valpen til flyplassen og sjekket inn?

(Jeg har spurt om noe tilsvarende dette i en annen tråd, men siden det går litt på siden av den andre tråden, tenkte jeg det var best å opprette en egen tråd om dette.)

Skrevet

Ja de kan det, men det er jo veldig opp til oppdretter om de vil sende med fly og da. De blir da sendt i bagasjen. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...