Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpe Show N.M.K avd trøndelag på Tanemvell hus.


Kristinh

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Myndeklubb avd Trøndelag arr. valpe show for alle raser 7 mai på Tanem vellus v. gamler vassfjelltorget.

Dere kan finne flere opplysnigner og påmeldingskjema på Myndeklubbens hjemmeside løpet av morgen (søndag 12.3.06)dagen.

http://home.no/myndeklubben

velkommen alle sammen.

Skrevet

Hei hær kommer en kort forklaring:

kommer du fra trondheim sentrurm!

Kjører du E6 rettning Oslo. Da du er ca ved hegstadmyra kommer en avkjørsel mot klæbu, ta av og kjør rettning klæbu. Dette er da forbi Sandmoen camping og gjennom en rundkjøring rettning klæbu... kjør noen km og så kommer et nytt skilt klæbu dit skal du ikke svinge av men fortsett mot Brøttem nesten 1 km når du da får noen store parabol antenner på venstre side (og det gamle vassfjell torget som de nå diver å bygger boliger av, som er på høyre side)skal du svinge av til venstre. Der ser du et blått grendehus og der er utstillinga. Du kan også finne kart på stedet på gule sider, utstillinga ligger i Brannåsv.

Dere er alle hjertlig Velkommen!

Skrevet

Dere er alle hjertilig velkommen alle sammen. Vi skal virkelig kose oss. Har fått flere påmeldinger allerede fra folk fra hundesonen. Kjempe morro at dere kommer. Gleder meg masse allerede:)

Kristin

Skrevet

Jeg vil også komme og se på:) Hehe... Bosted er det nok verre med da:p Hehe..

EDIT: kanskje jeg kommer og ser på allikevel:)

Skrevet

Hei om du kommer uten hund( Samboeren er så allergisk skjønner du) så kan du jo bo ho meg...? Jeg bor jo rett ved utstillings plassen. Det hadde jo vært kjempe koselig. Ikke sant;) Du er nå i hvertfall hjertlig velkommen!!! ja har jo sikkert whippet valper også da jeg.. hihi så får du slå to fluer i en smekk.

Klem

Kristin

Skrevet

Hei om du kommer uten hund( Samboeren er så allergisk skjønner du) så kan du jo bo ho meg...? Jeg bor jo rett ved utstillings plassen. Det hadde jo vært kjempe koselig. Ikke sant;) Du er nå i hvertfall hjertlig velkommen!!! ja har jo sikkert whippet valper også da jeg.. hihi så får du slå to fluer i en smekk.

Klem

Kristin

Ja kommer uten hund, det hadde jo vært skikkelig morsomt ja ;) Jeg elsker valper :D:D

Skrevet

Noen jeg og LiLi kan sitte på til? Fra Skogn eller Trheim? (Og tilbake igjen).

du kan få ligg over til meg Christina og LiLi :) har ikke spurt om Lili ennå men tror det går bra :P skal du ligge over hele helgen?

Skrevet

Norsk Myndeklubb avd Trøndelag arr. valpe show for alle raser 7 mai på Tanem vellus v. gamler vassfjelltorget.

Dere kan finne flere opplysnigner og påmeldingskjema på Myndeklubbens hjemmeside løpet av morgen (søndag 12.3.06)dagen.

http://home.no/myndeklubben

velkommen alle sammen.

Hei..

Er det ute utstillinga holdes? eller inne i grendahuse?

Jeg bor på Skillingsveien og ska selvsagt tilbringe min dag der :)

skal muligens stille ut en tibbe å :P

Skrevet

du kan få ligg over til meg Christina og LiLi :o har ikke spurt om Lili ennå men tror det går bra :) skal du ligge over hele helgen?

Oki :P Ja, blir vel greiest det, hvis det går bra :P

Skrevet

Hvem kommer da?. morro å høre hvem som har tenkt å komme til utstillinga vår:) Ja dette blir en utendørs utstilling.. Kjempe flott fotballbane utenfor lokalet og det vill bli en kaffe med utsalg av forskjellige ting.

Velkommen alle sammen

Jeg gleder meg til denne dagen.

Klem

Kristin

Skrevet

kanskje vi kommer men dette er 3 dager før doffen blir 4 mndr :icon_redface:

Du kan jo jukse litt på alderen da :P Mange som gjør det på valpeshow.

Skrevet

Hei sann tar med P.M på utstillinga på Melhus på Søndag og for dere som ønsker å bli med kan også levere meg påmelding på plassen.

Velkommen til utstillinga vår:)

N.M.K avd. Trøndelag.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det er fortsatt muligheter til å melde på til valpeshowet vårt.

Velkommen.

Norsk Myndeklubb avd. Trøndelag ønsker velkommen til valpeskue for alle raser

v/ Tanem vellhus (klæbu) søndag 7 mai.2006

Dommer: Hanne Berit Husby, kennel Terra Whisetta

klasse 4-6 mnd. og 6-9 mnd.

Åpent for alle raser.

Påmelding og betalingsfrist 21. april til N.M.K avd Trøndelag V/ Kristin Hoff Tovullvegen 7, 7549 Tanem

e.mail: [email protected] (din påmelding er registrert når du får tilbakemelding om at den er mottatt)

Påmeldingsavg. 160,- kontonr.9100 12 99455 merk bet. med hundens navn og rase.

Opplysninger: Kristin Hoff 72832811/41307120 eller Dagrun Wang:41047386

Velkommen!!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...