Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpe Show N.M.K avd trøndelag på Tanemvell hus.


Kristinh

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Myndeklubb avd Trøndelag arr. valpe show for alle raser 7 mai på Tanem vellus v. gamler vassfjelltorget.

Dere kan finne flere opplysnigner og påmeldingskjema på Myndeklubbens hjemmeside løpet av morgen (søndag 12.3.06)dagen.

http://home.no/myndeklubben

velkommen alle sammen.

Skrevet

Hei hær kommer en kort forklaring:

kommer du fra trondheim sentrurm!

Kjører du E6 rettning Oslo. Da du er ca ved hegstadmyra kommer en avkjørsel mot klæbu, ta av og kjør rettning klæbu. Dette er da forbi Sandmoen camping og gjennom en rundkjøring rettning klæbu... kjør noen km og så kommer et nytt skilt klæbu dit skal du ikke svinge av men fortsett mot Brøttem nesten 1 km når du da får noen store parabol antenner på venstre side (og det gamle vassfjell torget som de nå diver å bygger boliger av, som er på høyre side)skal du svinge av til venstre. Der ser du et blått grendehus og der er utstillinga. Du kan også finne kart på stedet på gule sider, utstillinga ligger i Brannåsv.

Dere er alle hjertlig Velkommen!

Skrevet

Dere er alle hjertilig velkommen alle sammen. Vi skal virkelig kose oss. Har fått flere påmeldinger allerede fra folk fra hundesonen. Kjempe morro at dere kommer. Gleder meg masse allerede:)

Kristin

Skrevet

Jeg vil også komme og se på:) Hehe... Bosted er det nok verre med da:p Hehe..

EDIT: kanskje jeg kommer og ser på allikevel:)

Skrevet

Hei om du kommer uten hund( Samboeren er så allergisk skjønner du) så kan du jo bo ho meg...? Jeg bor jo rett ved utstillings plassen. Det hadde jo vært kjempe koselig. Ikke sant;) Du er nå i hvertfall hjertlig velkommen!!! ja har jo sikkert whippet valper også da jeg.. hihi så får du slå to fluer i en smekk.

Klem

Kristin

Skrevet

Hei om du kommer uten hund( Samboeren er så allergisk skjønner du) så kan du jo bo ho meg...? Jeg bor jo rett ved utstillings plassen. Det hadde jo vært kjempe koselig. Ikke sant;) Du er nå i hvertfall hjertlig velkommen!!! ja har jo sikkert whippet valper også da jeg.. hihi så får du slå to fluer i en smekk.

Klem

Kristin

Ja kommer uten hund, det hadde jo vært skikkelig morsomt ja ;) Jeg elsker valper :D:D

Skrevet

Noen jeg og LiLi kan sitte på til? Fra Skogn eller Trheim? (Og tilbake igjen).

du kan få ligg over til meg Christina og LiLi :) har ikke spurt om Lili ennå men tror det går bra :P skal du ligge over hele helgen?

Skrevet

Norsk Myndeklubb avd Trøndelag arr. valpe show for alle raser 7 mai på Tanem vellus v. gamler vassfjelltorget.

Dere kan finne flere opplysnigner og påmeldingskjema på Myndeklubbens hjemmeside løpet av morgen (søndag 12.3.06)dagen.

http://home.no/myndeklubben

velkommen alle sammen.

Hei..

Er det ute utstillinga holdes? eller inne i grendahuse?

Jeg bor på Skillingsveien og ska selvsagt tilbringe min dag der :)

skal muligens stille ut en tibbe å :P

Skrevet

du kan få ligg over til meg Christina og LiLi :o har ikke spurt om Lili ennå men tror det går bra :) skal du ligge over hele helgen?

Oki :P Ja, blir vel greiest det, hvis det går bra :P

Skrevet

Hvem kommer da?. morro å høre hvem som har tenkt å komme til utstillinga vår:) Ja dette blir en utendørs utstilling.. Kjempe flott fotballbane utenfor lokalet og det vill bli en kaffe med utsalg av forskjellige ting.

Velkommen alle sammen

Jeg gleder meg til denne dagen.

Klem

Kristin

Skrevet

kanskje vi kommer men dette er 3 dager før doffen blir 4 mndr :icon_redface:

Du kan jo jukse litt på alderen da :P Mange som gjør det på valpeshow.

Skrevet

Hei sann tar med P.M på utstillinga på Melhus på Søndag og for dere som ønsker å bli med kan også levere meg påmelding på plassen.

Velkommen til utstillinga vår:)

N.M.K avd. Trøndelag.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det er fortsatt muligheter til å melde på til valpeshowet vårt.

Velkommen.

Norsk Myndeklubb avd. Trøndelag ønsker velkommen til valpeskue for alle raser

v/ Tanem vellhus (klæbu) søndag 7 mai.2006

Dommer: Hanne Berit Husby, kennel Terra Whisetta

klasse 4-6 mnd. og 6-9 mnd.

Åpent for alle raser.

Påmelding og betalingsfrist 21. april til N.M.K avd Trøndelag V/ Kristin Hoff Tovullvegen 7, 7549 Tanem

e.mail: [email protected] (din påmelding er registrert når du får tilbakemelding om at den er mottatt)

Påmeldingsavg. 160,- kontonr.9100 12 99455 merk bet. med hundens navn og rase.

Opplysninger: Kristin Hoff 72832811/41307120 eller Dagrun Wang:41047386

Velkommen!!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
    • Jeg skjønner ikke at en oppdretter skal se det som noe negativt at dere har en trygg, voksen hund fra før. Ja, det er noen som har fordommer, men hvis hunden faktisk ikke har noe problemer med utagering eller aggresjon hverken mot folk eller andre hunder, eller ressursforsvar eller andre ting, så vil de fleste seriøse oppdrettere se det som positivt. "Dominant" er et ord som trigger veldig mange diskusjoner i hundemiljøer. En dominant hund lager ikke bråk, den kan "ta kontroll", men en dominant hund er som oftest en trygg hund som kan ha god innvirkning på de rundt seg. Hvis hunden din er den som kan finne på å gå mellom do hunder som bråker kan det godt være hun er dominant. Dominans i denne sammenhengen betyr ikke å undertrykke og bølle med, den typen adferd er det vanligvis utrygge hunder som har. Det er en stor misforståelse at dominant adferd hos hund er en dårlig ting og et tegn på "dårlig oppdragelse" eller at den prøver å ta over styringen i husholdningen. Det er ikke så mye å forklare, hvis du sier til oppdretter at dere har en stor voksen, trygg hund fra før så bør det bare være positivt.
    • Har du jobbet noe med å legge grunnlag for alene trening? Hvis han har hylt og skreket når du hat gått fra en times tid tidligere, hva har du gjort med det?  Hvilken rutine har du før du går fra ham? Hunder er vanedyr. Siden du nevner "boka" så antar jeg du har lest om å lufte og aktivisere valpen så den er sliten, gi den et trygt område og noe å tygge på? Sett gjerne på radio eller TV så han har lyd rundt seg. Men hvis du jobber fulle dager så er det alt for tidlig uansett å gå fra valpen en hel dag nå. Jeg ville helt ærlig vurdert å levere hunden tilbake. Hvis du ikke har noen til å hjelpe deg med å korte inn alenetiden, lufte innimellom og sånt, så er det alt for tidlig for en så liten valp å være alene en arbeidsdag. Er det noen i nabolaget som kan hjelpe? Dette må jobbes in gradvis. Til tross for at vi allerede hadde en hund som var trygg alene hjemme tok det 6 mnd før vår andre hund kunne være alene tilnærmet en full arbeidsdag. De færreste har mulighet til å være hjemme i 6 mnd med en valp, men da krever det at man har en plan, mulighet til å ha med valpen på jobb, halve dager, naboer, familie eller venner som kan passe og lufte litt, osv. Er man alene og ikke har det nettverket så tenker jeg at da passer det ikke å ha hund i denne fasen av livet.
    • Min valp(15 uker) hyler og skriker når han er hjemme. Jeg starter i jobb nå, og han MÅ lære seg å være alene. Jeg har prøvd etter boka (10 sek utenfor døra, inn, ikke ros, 20 sek, inn....) Dette funker, men går det over minutter begynner han å hyle. Han er fritt i leiligheten.  Også prøvd bur/mindre område, men samme utfall - værre med bur. "Boka" sier jeg ikke må la han være alene og hyle, da kan han få større problemer. Men jeg MÅ jo gå snart. (Og ja, jeg har dratt fra han for korte turer- 1 time) Prøvd å filme, og han gir seg ikke etter 30 min..han holder på til jeg kommer tilbake. Hva gjør jeg??? Jeg har ingen til å passe han..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...