Gå til innhold
Hundesonen.no

Godt vi har vores trofaste venner!


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Ja vi jenter er noe utsatte :) Men jeg forstår ikke hvorfor noen ville overfalde en kvinne med en Rottweiler?? :? :?

Da er man da litt dum ass!!

Skrevet
Ja vi jenter er noe utsatte  :)  Men jeg forstår ikke hvorfor noen ville overfalde en kvinne med en Rottweiler??  :?  :?  

Da er man da litt dum ass!!

kødder du da.. da jeg hadde schæfer og gikk tur med henne passet hun på meg på kveldene og slikt.. var ingen fulle forbipasserende som tørde å kommer bort når jeg gikk med hunden..

mens andre venninner av meg ble plaget og slik:) (der jeg bodde før bodde det en del alkiser i nabolaget) og da er en diger vovva det beste som finnes.. kan ikke si at jeg har samme hjelpen i speedy da:) Banana

Skrevet
Kine, du får trene opp Speedy til å hoppe opp til skritt-nivå... Biter han seg fast i den regionen har ikke størrelse så mye å si  :)

der sa du noe gitt:) han hopper jo så høyt nesten da.. hmmm..:D

Skrevet

Bra gjort =D>

Syns det er bra at slik historier kommer ut, som regel er det historier der hunder angriper "uten grunn". Spesielt noen raser blir utsatt og får et negativt omdømme.

God ide å lære Speedy å hoppe høyt :)

Lurer på hva de mennene tenkte egentlig, må ha vært skikkelig lystne på et kvinnfolk... For å si det på min dialekt: Skikkele felt å honnen beid di...

Lurer på hva Aro hadde gjort i en slik situasjon? Sikkert det samme håper vi :wink:

Skrevet

Lurer på hva Aro hadde gjort i en slik situasjon? Sikkert det samme håper vi :wink:

Lurer på det samme jeg :) Om Rocky ville vite at det var alvor hvis der kom noen og overfaldt meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...