Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som (i utgangspunktet) kan anbefale en god whippet oppdretter?


Recommended Posts

Skrevet

Vi vurderer en familieforøkelse og jeg har totalt falt for rasen whippet. Har lest meg godt opp og føler dette er en rase som kan skli godt inn i familien vår. 
 

vi er 2 voksne, 4 barn i alder 3-17 år, en chihuahua tispe på 5 år, 2 kaniner å høns PR.dags dato ? 

jeg liker å løpe tur og tar selvfølgelig snuppa med på disse, men hun er ikke så interessert. Det hadde vert så gøy med en skikkelig joggepartner. Pluss hun er ikke såååå glad i barna/barn selv om vi har hatt henne fra 8 uker gammel. 
 

noen som har erfaring med whippet som vil anbefale /fraråde oss denne sorten hund? 
hva ville du anbefalt? Vil ikke ha en for stor hund (selv om grand danois er drømmen) og helst ikke foooor mye røyting? 

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...