Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg er litt fortvilet over hunden min for tiden, omtrent daglig i det siste når han sover kvepper han til og får utløsning der han ligger, han begynner å stresse og har fremdeles ereksjon. Har snakket med online veterinær som sier det sikkert er tispe med løpetid i nærheten eller lignende. Det er det ikke som jeg vet om, kan selvsagt være likevel, men syns dette er en for enkel forklaring. Har også vært til vanlig veterinær som ikke kunne finne noe galt, men som sa vi kan prøve kjemisk kastrering. Hunden er snart 8 år, og jeg har aldri sett han ha utløsning før, begynte plutselig for noen mnd siden. Syns dette er svært merkelig. Det er alltid når han sover, det er oftere og oftere, og hunden ser svær stresset ut når han våkner. Jeg syns ikke dette virker normalt i det hele tatt. Er det noen som har opplevde lignenede? Kan det være sykdom eller ubalanse veterinær overser? Noen forslag til hva jeg eventuelt kan be veterinær sjekke?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...