Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp bjeffer etter en stund alene hjemme


Recommended Posts

Skrevet

Valp på 5mnd har ingen problem med at vi drar fra han hjemme, og slapper av før han sovner. Men etter 1-1.5time våkner han og starter å bjeffe. Dette holder på til vi kommer hjem. Er snakk om 2-2.5time total alenetid.

har noen tips til å få han til å aktivisere seg selv når han våkner og er alene? 
radio er på, og vi har gått en god tur og vært på do før han blir alene. 

Skrevet (endret)
6 timer siden, ESeier skrev:

Valp på 5mnd har ingen problem med at vi drar fra han hjemme, og slapper av før han sovner. Men etter 1-1.5time våkner han og starter å bjeffe. Dette holder på til vi kommer hjem. Er snakk om 2-2.5time total alenetid.

har noen tips til å få han til å aktivisere seg selv når han våkner og er alene? 
radio er på, og vi har gått en god tur og vært på do før han blir alene. 

Hei. Jeg tror dere har økt tiden litt for raskt og jeg ville da gått noen steg tilbake. Og varier tiden veldig.

 

jeg var i et par måneder på grensen 1,5-2 timer alenetid for der var komfortgrensen til min valp, men med masse mengdetrening og variasjon mellom alene på kontoret, i bil og hjemme så løsnet det plutselig :)

Endret av HeleneFS
  • Like 1
Skrevet

Jeg tenker også at dere har gått for fort frem, og at han er for lenge alene. Her hadde vi også et tilbakefall når alenetiden var rundt 1 time, da gikk jeg noen steg tilbake og varierte fra 20-45 minutter en periode, så løsnet det etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...