Gå til innhold
Hundesonen.no

Erfaring med Beaphar No Stress Dog Diffuser?


Recommended Posts

Skrevet (endret)

Lang historie kort ☺️ 

Hunden min har seperasjonsangst og er litt for glad i å vokte leiligheten vår. Hun er stort sett rolig inne, men stresser seg fort opp og bjeffer hvis hun ser noen utenfor vinduet, hører en lyd i fra naboen i overetasjen osv. Ble rådet på dyrebutikken å prøve ut Beaphar No Stress Dog Diffuser.
 

Det jeg lurer på er to ting:
 

1. Har noen av dere erfaring med denne eller liknende produkter? 
 

2. Er det meningen at støpselet skal bli så varmt? Det står at man bør ha den i stikkontakten kontinuerlig for best effekt, har hatt den i 1 time nå og syns den er litt varm å ta på. Er livredd for brann, så er det vanlig at sånne diffusere man setter i stikkontakten blir varme, eller bare feil med mitt produkt? 
 

EDIT: Når jeg skrev støpselet mente jeg egentlig selve diffuseren, den som slipper ut lukten ?  Kjente på selve støpselet nå og det var ikke spesielt varmt. Men likevel: noen som vet om sånne til å stå i stikkontakten er særlig brannfarlige? ☺️

Endret av Lovi
Skrevet
2 timer siden, Wilhelmina skrev:

Har ikke vært borti det merket du nevner, men jeg bruker Adaptil til min i perioder med stress. Synes den fungerer veldig bra. Opplever ikke at diffuseren blir varm.

Kan også anbefale kosttilskuddet iHarmoni hvis du ikke har prøvd det: http://www.lifeline.no/portfolio-items/iharmoni-for-god-stressmestring-for-hund-og-katt/

Da tror jeg at jeg prøver å bytte til Adaptil, tok ut den jeg kjøpte fra stikkontakten i natt fordi jeg var så redd den skulle ta fyr, så da bytter jeg heller til et annet produkt ❤️

Vet du om iHarmoni er allergivennlig? Veterinæren fant ut etter en tids sykdom at hunden min hadde noe så enkelt som fôrallergi hele tiden, så det betyr at det er mange matvarer jeg ikke skal gi henne lenger, som forskjellige kjøttyper og vanlig hundefôr, siden hun reagerer på proteinene i det som jeg forstod. Jeg kan eventuelt høre med veterinær om det blir aktuelt å prøve ut. ☺️

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...