Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg har en chihuahua på snart 1 år som er veldig skeptisk til nye hunder. Det går i veldig mye bjeffing. Har veldig lyst å møte andre små hunder som han kan få tid til å venne seg til og leke med. Er det noen som bor i Sandnes-området som vil møtes?

Skrevet

Hvis du er interessert i å gå båndturer, så bor jeg i Sandnes. Har to whippeter. Eldsten er skeptisk til små hunder pga. dårlige erfaringer som liten, og den andre er ung og alt for voldsom, så løsslipp er ikke aktuelt for min del. Men hunder lærer mye å av å bare gå båndturer sammen også, uten hilsing. Kan jo hjelpe på usikkerheten til både din og min, å bli vant til hverandre under trygge omgivelser :) 

Skrevet
På 2.9.2017 at 0:33 AM, Sprettballen skrev:

Hvis du er interessert i å gå båndturer, så bor jeg i Sandnes. Har to whippeter. Eldsten er skeptisk til små hunder pga. dårlige erfaringer som liten, og den andre er ung og alt for voldsom, så løsslipp er ikke aktuelt for min del. Men hunder lærer mye å av å bare gå båndturer sammen også, uten hilsing. Kan jo hjelpe på usikkerheten til både din og min, å bli vant til hverandre under trygge omgivelser :) 

Ja vil gjerne det! Alt hjelper :)

Skrevet
1 time siden, Valentino skrev:

Ja vil gjerne det! Alt hjelper :)

Jeg jobber natt, så er mye hjemme :) Når jeg jobber, så kan jeg som regel i 2-tiden +/-. Har en del fri også, da kan jeg hele dagene, så alt etter hva som passer for deg. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...