Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen.

I det siste har vi mottatt en del rapporter på innlegg med bilder av løse hunder. Vi er nå inne i den generelle båndtvangsperioden her i Norge (1. april til 20. august), og en del av disse innleggene bryter således med §1.1 i hundesonens retningslinjer:

§1.1
Det er ikke under noen omstendigheter lov å poste innlegg som strider mot Norges lover. Du står selv personlig ansvarlig for alt du skriver. Alle innlegg som informerer om, eller kan lede til lovbrudd, slettes.

I noen tilfeller er det åpenbart at båndtvangsbestemmelsene har blitt brutt, mens det i andre tilfeller ikke er like lett for oss å vurdere. Især med tanke på alle friområdene som finnes, og at det ikke alltid er klart når de aktuelle bildene ble tatt.

Vi ønsker å gjøre det helt likt for alle våre medlemmer, og da alternativet er å slette alle bilder av løse hunder i hele båndtvangsperioden, så kommer vi ikke til å redigere vekk slike bilder.

Vi oppfordrer alle til å følge båndtvangsbestemmelsene, de er der for å verne om vilt og husdyr, og vi ønsker dere en fortsatt fin vår! :)

Mvh Moderatorteamet

  • Like 15
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...