Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Moderatorteamet og administratorene har besluttet å opprette en felles moderatorkonto (@Moderator) som moderatorteamet kommer til å bruke fremover. Dette er for at det skal være lettere for brukerne å skille mellom person og moderator. Dersom det er behov for moderering, enten i form av offentlige advarsler/påminnelser eller ved pm til enkeltbruker(e), vil dette bli gjort av moderatorkontoen. Alle i moderatorteamet har tilgang til denne kontoen.

Interne regler for bruk av kontoen er at minst to moderatorer må godkjenne bruken av kontoen før PM/advarsel sendes ut, samt at vi kommer til å logge bruken på moderatorforumet (skrive på en liste hvem som brukte den til hva, i tillegg til å skrive det i rapporten). Moderering som ikke krever kommunikasjon med brukere (slette dobbelposter, slå sammen tråder osv) vil bli gjort fra moderatorene sine egne kontoer.

Moderatorene vil fortsatt være tilgjengelig, og dersom man ønsker å komme i kontakt med moderatorteamet, så sender man enten en PM til en av moderatorene, eller rapporter, slik som i dag. Vi ønsker rapport på grunn av at det kan hele teamet se, mens hvis man sender PM til moderatorkontoen istedet for rapport vi det ta lengre tid før noen ser det :) .

 

mvh

Moderatorteamet, eiere og admins :)

  • Like 19
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...