Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Moderatorteamet og administratorene har besluttet å opprette en felles moderatorkonto (@Moderator) som moderatorteamet kommer til å bruke fremover. Dette er for at det skal være lettere for brukerne å skille mellom person og moderator. Dersom det er behov for moderering, enten i form av offentlige advarsler/påminnelser eller ved pm til enkeltbruker(e), vil dette bli gjort av moderatorkontoen. Alle i moderatorteamet har tilgang til denne kontoen.

Interne regler for bruk av kontoen er at minst to moderatorer må godkjenne bruken av kontoen før PM/advarsel sendes ut, samt at vi kommer til å logge bruken på moderatorforumet (skrive på en liste hvem som brukte den til hva, i tillegg til å skrive det i rapporten). Moderering som ikke krever kommunikasjon med brukere (slette dobbelposter, slå sammen tråder osv) vil bli gjort fra moderatorene sine egne kontoer.

Moderatorene vil fortsatt være tilgjengelig, og dersom man ønsker å komme i kontakt med moderatorteamet, så sender man enten en PM til en av moderatorene, eller rapporter, slik som i dag. Vi ønsker rapport på grunn av at det kan hele teamet se, mens hvis man sender PM til moderatorkontoen istedet for rapport vi det ta lengre tid før noen ser det :) .

 

mvh

Moderatorteamet, eiere og admins :)

  • Like 19
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...