Gå til innhold
Hundesonen.no

Tabris' hverdagsEFIT


Recommended Posts

Skrevet

Da er det første gang jeg har en EFIT fra en vanlig ukedag med jobb og hverdag. Vi kjører på!

Oppe klokken syv, og var på jobb rett før åtte (så første bildet er innenfor den første våkne timen, genialt med kort vei til jobb!). Frokost står på tapetet mens jeg leser mail:

2013-10-01%2008.00.47.jpg

Sånn ca klokken ni så er det ned og hente min andre (eller tredje?) kopp kaffe før jeg jobber videre.

2013-10-01%2008.53.04.jpg

Klokken ti fører all kaffedrikkingen til sin naturlige konsekvens - og bedriften er tydeligvis opptatt av god håndhygiene.

2013-10-01%2009.53.34.jpg

Sånn i ellevetiden er det tid for lunsj - i dag ble det pastasalat med grillpølse.

2013-10-01%2011.01.07.jpg

Klokken tolv forsøker jeg å ta et bilde av utsikten fra det ene vinduet i gangen, uten at jeg kom på speileffekten. Ser ut som et godt gammeldags overeksponeringsbilde.

2013-10-01%2012.08.11.jpg

En time senere tar jeg et bilde av utsikten fra mitt kontorvindu - ikke like så imponerende...

2013-10-01%2013.02.15.jpg

Klokken to er det tid for min ettermiddagsyoghurt...

2013-10-01%2014.02.31.jpg

Klokken tre er jeg...ahem... svært effektiv på jobb...

2013-10-01%2015.32.57.jpg

Og klokken fire er det tid for å reise hjem, og da måtte jeg jo benytte anledningen til å vise frem gliset vårt. :ahappy:

2013-10-01%2016.00.45.jpg

Klokken fem er det middagstid, i dag ble det middagspannekaker med bacon, og ertersuppe (vi jukset, så i dag ble det "erter, kjøtt & flesk" fra boks i stedet for suppe).

2013-10-01%2016.51.00.jpg

Etter middag måtte maten synke før vi kunne gå tur, og det er den kjedeligste timen i døgnet, synes Ozu. Men klokken seks var vi endelig kommet oss ut på tur.

2013-10-01%2018.12.38.jpg

Klokken syv er vi fortsatt på tur, er ute i heia og leter etter cacher.

2013-10-01%2018.49.04.jpg

Klokken åtte - fortsatt på tur. Nå har det blitt mørkt, jeg har gått et sted gjennom skogen jeg ikke har vært før, og kommet ut på en grusvei jeg ikke kjenner til. Jeg tar peiling mot sivilisasjonen og satser på at jeg treffer kjente trakter snart. Småskummelt!

2013-10-01%2019.48.43.jpg

Klokken ni har vi vært hjemme en god halvtime (fant hjem til slutt), og jeg ser gjennom løypa jeg gikk.

2013-10-01%2020.54.25.jpg

Klokken ti har Ozu fått kveldsmat og samboer og jeg ser på Ylvis.

2013-10-01%2022.02.28.jpg

Og det var siste bildet, for nå er det natta. :)

  • Like 13
Skrevet

Jeg ser ikke de 7 siste bildene :no:

Hvor du jobber? Eller,jeg ser HVOR du jobber,men klarer ikke å huske hva som ligger der av jobber :P Og det irriterte meg :lol: Ser for meg en bil på taket av en byggning,men ellers aner jeg ikke hva som er der :P (Trenger ikke svare om du ikke vil altså! )

Skrevet

Er det andre som ikke ser de syv siste bildene? Jeg er på jobb-PCen nå, og jeg ser dem.

Det ligger en bygning bak bygningen med bil på taket, der jobber jeg. ;) Er en mindre bedrift som er en del av Schlumberger-konsernet. :)

  • Like 1
Skrevet

Skummelt å gå på nye stier i skogen når man vet det snart blir mørkt! Godt dere fant veien tilbake :)!

Ja, det var småskummelt. Jeg visste at turveien jeg kom fra antagelig gikk parallelt med denne grusveien, men da måtte jeg gått gjennom skogen igjen, og det fristet ikke uten sti eller helt peiling på hvor jeg var og hvor jeg skulle når det var mørkt. :P

Skrevet

Imponert over trasking på ukjente trakter i mørket!

Søte Ozu :)

Vel, det skal sies at traktene i seg selv var kjente. Jeg var på cache-jakt. Og jeg var fornuftig nok til å bevege meg fra selve skogen og tilbake mot grusveien før det ble skikkelig mørkt, men så fant jeg ikke tilbake akkurat der jeg hadde vært. Når du begynner å tenke "Hm, her har jeg ikke vært før." og "Det tok da ikke SÅ lang tid å gå fra grusveien og opp i skogen som dette...?" når det mørkner mer og mer for hvert minutt - det er litt småekkelt!

Og da jeg endelig så grusveien så tenkte jeg - "Ja, der er den jo!" Bare for å oppdage at dette var en annen grusvei jeg ikke hadde sett før. Men jeg visste omtrent hvor jeg var og hvilken retning jeg måtte gå for å komme meg hjem, så etter et par hundre meter eller deromkring, så fant jeg ut hvor jeg var. :)

Skrevet

Så fin Ozu er! Og nå fikk jeg innmari lyst på panekaker med bacon :P

Takk! Pannekaker med bacon og lønnesirup, samt erter/linsesuppe er superdigg!

Skrevet

Helt seriøst, orker du NUTRILETT til frokost? :huh::x Jeg sliter liksom med frokost som ikke smaker søtt i det hele tatt :lol:

Nutrilette Dark Chocolate og en (eller tre) kopper kaffe er standard jobbefrokost. :lol:

Skrevet

Nutrilette Dark Chocolate og en (eller tre) kopper kaffe er standard jobbefrokost. :lol:

I all verden :huh::lol:

For all del, jeg hadde digget det om det var sånn rett-før-lunsj-jeg-må-ha-noe-NÅ-mat, men til frokost? Grøss! :lol:

Skrevet

I all verden :huh::lol:

For all del, jeg hadde digget det om det var sånn rett-før-lunsj-jeg-må-ha-noe-NÅ-mat, men til frokost? Grøss! :lol:

Lite kalorier, metter og smaker godt med noe søtt til kaffen. Så har jeg fått unna eventuelt søtsug også. Også er det veldig enkelt og praktisk. *lat om morgenen*

Skrevet

Har du inkludert varmlunsj på jobb eller? :D Så mye mat jeg fikk lyst på nå :D

Ja, vi har èn varmrett per dag, samt god salatbar. Mye god mat i disse EFIT-ene. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg digger at dere går så mye tur, altså! Lurer på om jeg bør begynne med sånne cache'r sjøl...

Takk! :) Det er ingen tvil om at cachingen gjør at jeg går mye lenger. Også glemmer jeg litt av tiden. "Å, det ligger jo en cache til bare 300 meter herfra - jeg tar den også, jeg". Også kommer jeg ikke på at 300 meter oppover i skogen uten sti ikke er det samme som 300 meter på bein asfalt. Så må jeg jo lete etter cachen når jeg har kommet frem, så før jeg vet det så har det gått en time til, og det har blitt mørkt... :huh:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...