Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle Sandefjordinger på 2 og 4 ben :puppeh:

Det er en sjelden gang laget grupper på hundetreff i Sandefjord,men av erfaring har jeg merket at det er svært FÅ som ønsker å engasjere seg i disse gruppene? Eller er det bare jeg som ikke henger/følger med i timen?

Hadde vært så koselig og vært flere om å gå turer/langturer/hundeslipp,og det er jo så mye koseligere å være flere,både for oss tobeinte og firbeinte :D Alle hunder har behov for sosialisering,noen kanskje mer enn andre både på den ene og den andre måten!

Amigo,min beste venn har et veldig stort behov for å omgås andre hunder innimellom (sikkert helst hver dag hehe),det merker jeg veldig godt :snuser:

Balder,hans storebror og læremester gikk bort som 3åring,han fløy opp til di store jaktmarkeder for 2 måneder siden,dette har vært trist for han. Han har også det siste året mistet en del andre hundevenner i løpet av året som har gått pga flytting osv. Amigo elsker alt som har bein,og alle er velkommen i hans omgangskrets.Han blir i veldig godt humør og trives bedre i hverdagen hvis han hadde hatt noen å leke/gå tur med innimellom,og så lenge han har det bra og koser seg så har jeg det bra også <3 :berner:

Så jeg lurer på om det er noen der ute som har samme behov og interesse som oss?

Kunne du tenke deg og bli medlem i en hundetreffgruppe? Eller er du som meg alltid ute og går tur med hunden din alene? Da hadde det vært veldig hyggelig om vi kunne gått turer sammen,alle er velkomne uansett kjønn og alder :D:dog_running:

Er du ute etter noe av det jeg skrev ovenfor,så blir jeg veldig glad om du kommer med kommentarer her på innlegget,eller du kan ta kontakt med meg på mail,så ser vi hva vi får til :cat:

Hundebjeff fra Kristinita og Amigo :puppeh::bananas:post-10817-0-69321500-1347796349_thumb.j

Skrevet

Frøkna mi har stort behov for sosialisering, spesielt blant medium/store hundar som ho er mest usikre på. Så vi kunne gjerne tenke oss og vere med på tur/frislepp ein gong. Bur på Nøtterøy, men har bil, så kjem meg lett frå A til Å :)

  • Like 1
Skrevet

Hvor i Sandefjord hadde du tenkt da? jeg er avhengi av kollektiv trafikk, så er begrenset hvor jeg kan reise hen.

I Tønsberg er det hundetreff på Eik Søndager klokken 13 og Tirsdager klokken 18 -Det er bare å slenge seg på. Her er det stort sett alltid noen på tur, som om hunden din trengr noen å leke med er det jo bare å komme... Sånn hvis det er laber interesse i Sandefjord tenkte jeg... :)

  • 5 months later...
Skrevet

Hei! Jeg er ganske ny her inne, men har en hannhund på 11 mnd som elsker alt og alle han møter! Vi er veldig interessert i å møte andre på turer, hundeslipp osv. Bor i tjølling, så kort vei til Sandefjord :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...