Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Har en ca 2,5 år gammel kastrert "rottmann" som den siste tiden har blitt litt tøff mot yngre hunder. Ikke noe biting eller alvorlige ting, han er absolutt ikke aggresiv! Men kan i møte med enkelte mindre eller yngre hunder fremstå som litt "bøllete",jage dem rundt, eller legge dem i bakken selv om de underkaster seg. Dette er ikke et stort problem foreløpig , men ble tipset av hundepasseren/treneren vår om å forsøke å sosialisere ham med større, rolige hunder feks irsk ulvehund, grand danoise eller litt store rottistisper. Dette for å lære ham litt bedre "manerer", han er nemlig vant med å ofte være den størst og blir dermed ofte litt "høy på seg selv". Vi har også kanskje skjemt ham bort med at i møte med andre hunder, er det bare lek og moro, så han har desverre liten trening i å være rolig sammen med andre hunder. I møte med større, trygge, eldre hunder er han svært underdanig og rolig, så håper noen kunne tenkt seg å tatt noen turer med oss både i bånd og mens de var løse. Var desverre så uheldig at han ble bitt av en eldre stor hannhund for ca 1 uke siden,(uprovoset) så jeg vil gjerne gå sammen med noen som er sikre på at hunden deres ikke kan finne på å være aggresiv. Trenger rett og slett noen som kan være en god "rollemodell". Dersom noen kunne tenke seg en tur med oss, så send en mail, så kan vi avtale nærmere.

hilsen Elvis og Melissa

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...