Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt år nye muligheter


StineG

Recommended Posts

Skrevet

Godt nyttår til dere alle

Tenkte jeg skulle prøve meg på ny med å invitere til treff/tur nå på nyåret.

Jeg er åpen for forslag om hva vi skal finne på.

Stine og dachsen Tuva

  • 1 month later...
Skrevet

Hei!

En smule sen er jeg, men vi er også med! Og jeg kan høre om Wenche med havanaisene også er med.

Ønsker du helst tur, eller treff? Kan spør litt rundt til andre hundefolk her i byen og, om og være med :icon_redface:

  • 3 weeks later...
Skrevet

jeg burde egentlig være med..

kenzo er en usikker hund i bånd. men er noe han egentlig burde øve på, samtidig som jeg selv må jobbe med meg..

hadde vært greit å tatt en tur, hvor vi gikk på tur med de i bånd. det er noe kenzo hadde trengt..

Skrevet

JEg vet ikke helt hvor grostølen er (sikkert lett å finne ut) men jegers er jo velkjent, kan vi ikke ta første turen der? Møtes ved bommen ved siden av Hokus Pokus?

Og så må man bare finne en dag som passer da...

Skrevet

Om det er noen som kan til søndag hadde det vært kjempe.

Er med på det meste, enten tur eller treff eller hva det nå må være folk ønsker.

Gi en lyd, gjerne en PM (for da får jeg det med meg)

  • 2 weeks later...
Skrevet

HEi:)

kunne hatt et hundetreff i påska?

Kan både trene litt å gå tur:)

På Hortemo ( Songdalen)

Har vi en fin grusbane å trene på , å en turvei å gå:)

Så visst noen er interesert så gjerne bli med :)

Skrevet

Jeg reiser hjem med bikkja i dag så han kommer seg til fjells mens jeg jobber, men kan ikke dere teste en gjeng i påsken og så kan vi møtes igjen i april?

Jeg er elendig på å trene hund, men flink på å gå tur så da kan jo noen lære meg å trene hund;) he he

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Forslag: nå til søndag kl 10. oppmøte ved HokusPokus barnehage og vandring innover jegers?

Alternativt kan alle komme til oss, da begynner man vandringen fra Lona parkeringsplass på toppen av Saga og har uante muligheter for naturopplevelser :icon_redface:

Skrevet

Forslag: nå til søndag kl 10. oppmøte ved HokusPokus barnehage og vandring innover jegers?

Alternativt kan alle komme til oss, da begynner man vandringen fra Lona parkeringsplass på toppen av Saga og har uante muligheter for naturopplevelser :blink:

Som det blir nevnt i innlegget, bare med fornyet dato; 2.5. kl 1000

Skrevet

Som det blir nevnt i innlegget, bare med fornyet dato; 2.5. kl 1000

he he, da kan ikke jeg for jeg reiser hjem i helgen. Men om dere får det til nå, blir det sikkert enklere å få til senere også :blink:

Skrevet

Jeg har ikke sett noen av disse datoene :blink::P

Men jeg sitter med eksamener og passer to ekstra bikkjer, pluss henter valpen de neste ukene. Så fom. den 19 mai er jeg klar!

Skrevet

Jeg har ikke sett noen av disse datoene :P:jump:

Men jeg sitter med eksamener og passer to ekstra bikkjer, pluss henter valpen de neste ukene. Så fom. den 19 mai er jeg klar!

Da blir det sommertreff med grilling og hundebading ett passende sted! Det stemmer jeg for :blink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...