Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva betyr navnet?


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Hva betyr navnet på hunden din?

Navn: Masithela`s Jelani Aro by Woody

Masithela- kennel navnet, vet ikke om det har en spesiell betydning.

Jelani- mighty, mektig

Aro- digger, graver- passer bra for han liker å grave. :wink:

Woody- er kallenamnet på faren.

Skrevet

Hmm tja si det :D

Rocky heter : Bekkegården's Bellafonte Rocky

Bekkegården: Er kennelen han kommer fra.

Bellafonte: Var noe meg og espen selv valgte, og vi kunne ikke finde noen bra navne på B, og da tiden var ved at løpe ut, så valgte vi bare Bellafonte. Hehe.

Rocky: Ja hva betyr Rocky :? Sylvester stallone kanskje :x:)

Skrevet

Hero heter Iveco`s Hero

Kennelnavnet er Iveco`s, og alle vet vel hva Hero betyr...

Han er uten tvil min helt!!

Goshi heter Gosh Amei av Nordenius.

Kennelnavnet er Nordenius, og navnet Gosh Amei var det en venninne som fikk inn i hodet en gang hun sov middag... Har dere hørt om Sissel Kyrkjebø... Hun sier Gosh Amei! :)

Skrevet
speedy.. hva betyr det da-.. at han speeder rundt hele dagen.. men han heter jo egentlig Little Ninjas Heartbreaker.. og han er jo det.. en liten hjerteknuser!!! Love

SPEEDY GONZALES :)

Skrevet

Lorca's Dramatic Look - Tinka.

Lorca er kennelen

Dramatic Look kommer sikkert av overbittet hennes (dramtisk utseende.. :wink: )

Og Tinka er et hundenavn som hele familien likte, vet ikke om det har noen spesiell betydning..

Skrevet
Lorca's Dramatic Look - Tinka.

Lorca er kennelen

Dramatic Look kommer sikkert av overbittet hennes (dramtisk utseende.. :wink: )  

Og Tinka er et hundenavn som hele familien likte, vet ikke om det har noen spesiell betydning..

Hehe du har glemt og logge ind :)

Skrevet

Nordic choice steel anastacia

Nordic choice steel er navnet på kennelen, anastacia kennelnavnet.

Amy er det hun blir kallet til daglig, og det betyr elsket og kjær :)

Skrevet

jeg har ikke peiling på hva navnene til mine hunder betyr har ikke satt meg inn i det. kan jo ramse opp navnene, vet vell ka noen av de betyr da. Tinka La-Zita - har ikke peiling kalles bare Tinka

Aiwa - he he he :) fant navnet på videospillerne og aner ikke hva det betyr, noen andre som vet så spytt ut slik at jeg også får vite det ? synes bare at det var enkelt og fint navn derfor heter hun det.

Angel - ikke vannskelig det da Engel. jepp ser på den serien som går på tv2 er hekta på den, til dagli så går denne hunden for Småen - liten, forde hun har alltid vært den minste valpen i kullet og hun er det nå også som voksen.

Bamse - The Withe Gentleman det sier vell seg selv det navnet gjør det ikke? banana banana banana noen som har hørt om bana airlines (dette har med musikk å gjøre altså) :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...