Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingstrening i Bergensområdet?


mokken

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om noe? Får ikke helt orden på disse bakbeina til Birkebomsen, hadde vært greit med litt ordentlig trening før Ølen/Manger/NKK Bønes :twitch:

Skrevet

Haha... På Radøy :) Som sagt, vet jo ikke hvor du bor... meeeeen jeg drar IKKE ut dit :)

1-1,5 time hver vei er litt for langt.. ;)

collieklubben har også utstillingstrening på Kilden Senter på Nordås hver torsdag kl 19 (tror jeg) du kan jo alltids høre med dem om de vil ha litt fler på besøk...

  • 5 months later...
Skrevet

Bare sånn for å rette på Roma :rolleyes: i tilfelle noen andre kunne tenke seg litt utstillingstrening:

Austrheimhallen ligger IKKE på Radøy, men på Austrheim, derav navnet. Rett over veien fra Mastrevik Torg, og ved siden av Årås skole. Om noen er lokale, så vet de hvor det er! :)

Vi begynner igjen med treninger tirsdag, 14. august kl. 19:00, alle er velkommen, og vi trener stort sett hver tirsdag, unntatt når været er "krype-godt-nedi-sofaen"-stil.

Om noen skulle ha spørsmål, så er det bare å kontakte meg! ;)

Skrevet
Austrheimhallen ligger IKKE på Radøy, men på Austrheim, derav navnet.

tomato, tomahto... hehe... for oss ikke-lokale så går radøy og austrheim for det samme... over there :)

belgerklubben starter i tillegg også opp igjen med LP/utstillingstrening på Myrbø 31. august kl.18.00 (om jeg ikke husker helt feil)

Skrevet

Om tirsdagene er det ringtrening for alle raser i parkhuset på Nesttun, men vet ikke om de har sommerferie. vet at de har ringtrening i parkhuset ved Kilden senter også.. men er ikke sikker på når.

miniatyrer har i støpeskjeen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...