Gå til innhold
Hundesonen.no

Includes i dw


Guest Per Olav

Recommended Posts

Guest Per Olav

Hei og hopp.

Testserveren min har streika og siden jeg pusler litt med ei ny hjemmeside i tillegg til den jeg har fra før kan jeg like godt presentere et lite problem som sansynligvis har en enkel løsning. På denne testsida http://www.wolfdog.no/test.asp er den horisontale menyen og footer lagt inn i en include-fil, mens menyen på side-baren er lagt inn som html-linker i body. Alt fungerer slik det skal. Jeg ønsker at også linkene på side-baren inn i en include, og når jeg gjør det blir det hele en total mess. http://www.wolfdog.no/ I dw er de hvite maincontent og sidebar div'ene forsvunnet og teksten vises mot den rødbrune bakgrunnen. Kollonnene som sto tett inntil hverandre har nå fått en bredt felt mellom seg, Når siden vises i en browser stopper den stipletet skillelinja mellom maincontent og sidebar langt oppe på sida og footer'en er forsvunnet. Forslag til løsning? (Ikke bry dere om farger og logo og slikt - det kommer når "det tekniske" er på plass :D )

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... Det hvite feltet under der den stiplete linja slutter er faktisk footeren din, men den syns ikke fordi teksten er hvit. Har du lagt includen inne i div'en i stedet for utenfor? Har ikke finkjemmet html'en din, men dette er i hvertfall det første som slår meg.

EDIT: Ellers er det egentlig litt fy-fy å bruke server-ressurser på asp der du kan bruke html for å oppnå det samme (men det er greit for meg, og jeg skal ikke si det til noen :D )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav
Hmmm... Det hvite feltet under der den stiplete linja slutter er faktisk footeren din, men den syns ikke fordi teksten er hvit. Har du lagt includen inne i div'en i stedet for utenfor? Har ikke finkjemmet html'en din, men dette er i hvertfall det første som slår meg.
Jeg skal ikke motsi deg, men jeg tror ikke det stemmer :D
EDIT: Ellers er det egentlig litt fy-fy å bruke server-ressurser på asp der du kan bruke html for å oppnå det samme (men det er greit for meg, og jeg skal ikke si det til noen :D )
Ånei du, jeg vet hva jeg gjør :D SSI gjør det mulig å redigere menyene en gang i stedet for å rette opp menyer på 30 sider eller mer etterhvert som jeg utvider, og det lille jeg bruker av SSI er knapt merkbar på serveren :D

Dessuten tror jeg at jeg har funnet årsaken til miseren helt av meg selv: Jeg har i hvert fall et onLoad call for mye både på den tokollonners sida som jeg har oppgitt ovenfor og den enkolloners sida som du finner ved å hovre over den horisontale menyen. CSS'en som styrer menyene har endret seg litt og jeg må redigere javascriptingen noe.

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ånei du, jeg vet hva jeg gjør :D SSI gjør det mulig å redigere menyene en gang i stedet for å rette opp menyer på 30 sider eller mer etterhvert som jeg utvider, og det lille jeg bruker av SSI er knapt merkbar på serveren :D

Det trakk i hvertfall ned karakteren min litt på eksamen (i webutvikling). Det finnes flere måter å gjøre det på, f.eks library eller iframes (men sistnevnte er ikke stuerent det heller..) Javascript kan også brukes. Men for all del - SSI er utrolig praktisk, og jeg er ikke helt uskyldig når det gjelder bruk av SSI på sider som ellers ikke krever asp jeg heller (men ikke si det til noen :D )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav
Men for all del - SSI er utrolig praktisk, og jeg er ikke helt uskyldig når det gjelder bruk av SSI på sider som ellers ikke krever asp jeg heller (men ikke si det til noen :D )
Munnen min er lukka med sju seil eller hva det nå er man bruker ved slike anledninger :D

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav

Stoler på deg :mellow: Lykke til videre med de nye sidene!

Takker :huh: Nå tror jeg det bare er litt fintuning igjen :( Sidebar linkene skal kanskje inn i en include og muligens litt mere luft mellom undermenyene i den horisontale menyen. Fargene får vente til jeg får logotegningen av c.m, jeg skal bruke en av fargene i tegningen som basis for de andre fargene på sida. Kanskje en vertikal gradient på bakgrunnen? Vi får se :(

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...