Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpe "barnehage".


ingerlise

Recommended Posts

Jeg er på besøk til mine besteforeldre og kom i snakk med en nabo av di som hade en hund på 12 uker som lå i bur hele dagen mens han var på arbei. Han sa at valpen ofte gjore fra seg i bure.Det var da tanken om en valpe "barnehage" kom. Iden går ut på: Folk som kjøper seg hund men som egentlig ikke har tid til den i det krevende valpe alderen skal kunne kjøre valpen til meg eller jeg kommer hjem til den mens mamma å pappa er på arbed eller lignenede. Jeg trener den med sosialsering og dotrenig og ellers va det måte være og valpen slipper å bli overlat til seg sel i bure sit hele dagen. Vordan tror dere markede for dette er? Noen som har noen mere å lege til på iden min? Synes dere dette hørtes postivt eller negatift ut? :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ideen i seg selv høres bra ut - ikke en helt ukjent ide. Men nå veit jeg ikke med andre hundeeiere, men selv ville jeg ikke latt valpen min bli tatt vare på av "hvem som helst," og dessuten ville jeg tenkt på de første ukene med valpen, hvem som eventuelt kunne ha passet den om jeg ikke kunne ha tatt meg fri, før jeg kjøpte meg valp. Jeg ville altså vært litt tvilende til å overlate valpen min til noen som jeg ikke kjenner og ikke veit hvordan behandler hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ideen er jo god, jeg har selv tenkt tanken endel ganger.. Om det er marked for det kommer selvfølgelig ann på hvor i landet man bor. Problemet er jo hva folk er villige til å betale. De som trenger dette er ofte folk som ikke har planlagt så godt dette å få hund, og som kanskje ikke er villige til å betale mye penger for at hunden skal slippe å være alene. Selv ville jeg ikke benyttet meg av et sånt tilbud, men jeg hadde heller aldri latt en valp på 12 uker være alene hjemme i 8-9 timer i et bur... Men ikke alle er så heldige som meg at de kan ha hundene med på jobb :)

Problemet er jo om folk er villige til å betale nok for det til at du kan leve av det...

Har du tenkt noe på pris og hvor mange du har mulighet til å passe på en gang?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...