Gå til innhold
Hundesonen.no

Nå har vi valgt oss kattunge! Bilder;)


Mia_Cavalier

Har du katt?  

27 stemmer

  1. 1.

    • Ja, èn
      7
    • Ja, flere
      4
    • Nei, men vil ha
      6
    • Nei, og vil ikke ha heller
      10


Recommended Posts

Skrevet

I dag var vi på besøk hos noen som hadde de vakreste små kattunger, og vi valgte til slutt en rød/hvit kattunge :D Jeg synes først den røde var finest, men den og den trefargede var lovet bort.. Så da stod det mellom to rød/hvite :D

Hun var virkelig en koseklump, skulle bare ligge og kose mens søsknene herjet rundt omkring.

Her er noen bilder som vi tok i dag: http://photobucket.com/albums/y84/miackcs/.../Ny%20kattunge/

Om 2 uker så skal vi hente henne. Gleder meg!! :D La forresten til en avstemning :D

PS. Forslag til navn blir tatt godt imot..

Skrevet

Elsker katter!

Hadde katter da jeg vet mindre!

Broren min er alergisk så vi har ikke kunnet ha katt!

Jeg vurderer egentlig veldig å skaffe meg en katt. Jeg har nå en katt sammen med broren min da. Som heter Fuz verden nydligste! Men jeg får jo ikke sett den så ofte da den ikke bor hos meg!

Men jeg må først høre med de jeg leie hos! Vil ikke forhaste meg!

[-X

Skrevet

Jeg har også pus! Det er min personlige teddy bjørn!

Det eneste jeg ikke liker er når hun tar levende mus med inn i stua. [-X :)

pusnmin5bq.th.jpg

Skrevet

Jeg har hatt mangen katter og samboer har hatt enda flere.

Dere kan se bilder av den siste katten vår på hjemmesiden vår, det er bare til å klikke seg inn på Laban, Laban er katten til min samboers bro og er broren til den siste katten vi hadde.

Hun ble avlivet forde hun var litt for nervøs av seg. katten fikk jo fullstedig panikk når det kom folk på besøk, så vi kunne jo ikke reise noen steder for da fikk hun ikke i seg mat hvis hun snek seg ut når folk passet henne for da holdt hun seg borte fra huset til vi kom hjem igjen.

Skrevet

Det eneste jeg ikke liker er når hun tar levende mus med inn i stua. [-X  :)

barfy Æsj ja det er ekkelt.... Katta mi har dratt med seg en levende fugl inn på kjøkkenet en gang... den begynte å flakse rund på kjøkkenet!!! Ekkelt. En annen gan dro katta med en levende mus med inn på rommet MITT!!!! Jeg kasta ut katta og trudde alt var bra, men om natta våkna jeg av at jeg hørte lyder fra gulvet, og gjett hva som pilte foran meg.... jo en mus!!! Jeg hoppa ut av senga og ut i gangen.... fikk satt opp en musefelle da!!! Huff.... uhh!!! Ikke spesielt hyggelig :roll:

Skrevet

barfy Æsj ja det er ekkelt.... Katta mi har dratt med seg en levende fugl inn på kjøkkenet en gang... den begynte å flakse rund på kjøkkenet!!! Ekkelt. En annen gan dro katta med en levende mus med inn på rommet MITT!!!! Jeg kasta ut katta og trudde alt var bra, men om natta våkna jeg av at jeg hørte lyder fra gulvet, og gjett hva som pilte foran meg.... jo en mus!!! Jeg hoppa ut av senga og ut i gangen.... fikk satt opp en musefelle da!!! Huff.... uhh!!! Ikke spesielt hyggelig :roll:

har hørt at katter gjør det fordi det er en gave til eieren sin. Så man skal ikke kjefte på de da

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...