Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig snø


Rabalder

Recommended Posts

Skrevet

Både jeg og Balder er skikkelig glade for snøen som har kommet :(

Snøbilder

Som dere ser er Balder helt i hundre og hopper og spretter som bare det :P Tok av han halsbåndet for å ta bilder og gjett hvem som kom styrtende og stjal det? Fant ut at siden halsbåndet er kjekkere enn annen leke så bruker jeg bare det fra nå av :P

Skrevet

Kjempetøffe bilder! Jeg blir også så fasinert av de knallblå øynene hans... jeg har knapt sett maken :D Stilig! Likte veldig godt det høye svevet hans!

OT: hvordan lager du den der linken med "snøbilder" - er det en eller annen kode du bruker da? Når jeg legger ut album blir det med http:// ................og hele greia :icon_redface: er ikke verdensmester på slikt ser du..

Skrevet

oooohhh han er så peeeeen!!!

Herlige blå øynene og DEN kraftige kroppen! *sukk* er helt forelska jeg! <3

Skrevet

Takk :icon_redface:

Kjempetøffe bilder! Jeg blir også så fasinert av de knallblå øynene hans... jeg har knapt sett maken :P Stilig! Likte veldig godt det høye svevet hans!

OT: hvordan lager du den der linken med "snøbilder" - er det en eller annen kode du bruker da? Når jeg legger ut album blir det med http:// ................og hele greia :D er ikke verdensmester på slikt ser du..

Er ikke så flink til å forklare men skal prøve :P

Rett under skriftstørrelse er det en en jordklode(sett inn lenke), trykk på den og lim inn adressen til linken i ruten som kommer opp, så skriver du inn ordet f.eks "snøbilder" i neste rute og trykker ok. Hehe håper du forstår forklaringen min :P

Skrevet

Så nydelig han er!! :D Kjempeflotte bilder også.. Likte spesielt godt det hvor han står på 2 og strekker seg etter snøball :love2: jeg som trodde jeg var lei snøen.. fristet faktisk litt nå :icon_redface:

Skrevet

Er ikke så flink til å forklare men skal prøve :icon_redface:

Rett under skriftstørrelse er det en en jordklode(sett inn lenke), trykk på den og lim inn adressen til linken i ruten som kommer opp, så skriver du inn ordet f.eks "snøbilder" i neste rute og trykker ok. Hehe håper du forstår forklaringen min :D

Takk skal du ha - jeg fikk det til! B)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...