Gå til innhold
Hundesonen.no

Qouting og redigering.


Recommended Posts

Jeg blir litt små forvirret her,beklager om det bare er jeg som er dum,men i følge de nye reglene er det slik:

Man skal ikke qoute qouter for at folk skal slippe og lese samme innlegg flere ganger. OK.

Man skal redigere sitt innlegg i steden for og tilføye noe i et nytt innlegg. OK.

Men dette går jo fullstendig på tvers av hverandre??

Hvis man må redigere for og tilføye noe må jo folk lese alle innleggene på nytt og på nytt "sånn i tilfelle"?

Hva mener dere egentlig? :unsure:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg blir litt små forvirret her,beklager om det bare er jeg som er dum,men i følge de nye reglene er det slik:

Man skal ikke qoute qouter for at folk skal slippe og lese samme innlegg flere ganger. OK.

Dette løser seg selv da Espen har lagt inn auto-sletting av quoter inni quoter, dermed slipper vi å tenke på denne mer.

Man skal redigere sitt innlegg i steden for og tilføye noe i et nytt innlegg. OK.

Men dette går jo fullstendig på tvers av hverandre??

Hvis man må redigere for og tilføye noe må jo folk lese alle innleggene på nytt og på nytt "sånn i tilfelle"?

Hva mener dere egentlig? :unsure:

Det går jo ikke på tvers av hverandre. I de fleste tilfellene man skriver to innlegg etter hverandre er det fordi man har glemt noe, da går det gjerne 2-5 minutter, kanskje en time, og på den tiden har det ikke rukket å komme særlig mange innlegg. Sunn fornuft er fint, klart at om det har blitt skrevet to sider og gått to dager før man kommer på den tingen man glemte så går det an å legge inn et nytt innlegg, da det sier seg selv at man ikke skummer gjennom alle sidene i en tråd hver gang man leser. Det er også fint å merke det man har redigert med Edit, så er det enklere å få øye på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men hva hvis det er kommet en 4-6 innlegg etter din? Hender i veldig "opphetete" diskusjoner at slikt kan skje?

Da bruker man sunn fornuft, er det snakk om en liten endring eller noe smått man vil rette på så redigerer man, er det vesentlige opplysninger som tråden er avhengig av så lager man et nytt innlegg. Er ikke verre enn det :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...