Gå til innhold
Hundesonen.no

Amstaff


Taz

Recommended Posts

Amstaff er jo som sagt ulovlig å skaffe seg i Norge nå, men hvis noen fra utlandet skal foreks på ferie til Norge og har en Amstaff de har lyst å ha med seg. Får de da lov å ha den med seg?

Altså er det lov å ha med seg Amstaffer inn til Norge?

Hvis noen ferierer i utlandet og har med seg amstaffen sin, får de da lov å ta den med inn i landet igjen??

Jada, jada. Dumme spørsmål.

:) Men noen ganger tenker jeg på ting og bare må få svar på det. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er IKKE lov å ta inn en hund av de forbudte rasene fra utlandet som ikke er registrert hos NKK før forbudet tredde igang.

Man kan uten problemer reise til utlandet med sin REGISTRERTE amstaff og komme tilbake.

Fins ikke dumme spørsmål men bare dumme svar. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men rasen er ikke forbudt, det er bare forbudt å skaffe seg en.

(Avle, selge, omplassere etc)

Amstaffen er forbudt.

Men de som allerede var registrert før forbudet har fått dispensasjon til å leve gitt at de følger visse restriksjoner. Restriksjonene er, som du sier, å ikke avle på, selge eller omplassere dem.

Som eier er man også pliktig til å vise dokumentasjon, ved forespørsel, om at hunden er registrert før forskriften kom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Amstaffen er forbudt.

Men de som allerede var registrert før forbudet har fått dispensasjon til å leve gitt at de følger visse restriksjoner. Restriksjonene er, som du sier, å ikke avle på, selge eller omplassere dem.

Som eier er man også pliktig til å vise dokumentasjon, ved forespørsel, om at hunden er registrert før forskriften kom.

ja og gå rundt og være redd for at politiet skal ta i fra dem hundene for simple grunner , kan ikke ha de i biler forde hvis de er uheldige og bjeffer på noen så må de jo avlives forde de er agresive

")¤)%/)¤#/%/ REGLER <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...