Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vår 12 år gamle hund har fått påvist nyresvikt og fått spesialfôr for det, men hun liker det ikke. Hun spiste våtfôret fra Hills i et par dager og nå rører hun det ikke. Har prøvd å blande inn litt tunfisk, små kokte kyllingbiter og vannet fra den kokte kyllingen. Hun vil ha menneskemat alene, men med en gang vi blander det med spesialfôret vil hun ikke ha. Vi har også prøvd med ris, det spiste hun 1 dag og så ville hun heller ikke ha det mer. Hun blir tynnere og tynnere og det gjør veldig vondt å se på at hun nesten nekter å spise. Har noen opplevd det samme og klart at hunden spiser igjen? 

Skrevet

Til deg Tb98 ♡ Nå gjelder det nok bare å holde hunden i live, og ikke tenke på spesialfór.. Vi opplevde det samme med vår tisoe i fjor (da 12 år,) men grunnet annet sykdom. Hun sluttet å spise og drikke. Gikk ned 1 kg! Da ga vi flytende for fra Royal Canin med vitaminer, med sprøyte inn i munnen (uten sprøytespiss selvfølgelig). Det samme gjorde vi med vann. Vi holdt på i 1 uke, etter dette beg hun gradvis å komme seg og spise selv.♡ Da begynte vi med våtfor (spesialfor). Har dere ikke sprøyter, bør dere finne dyrelegevakten så rask som mulig, og håpe at noen er på plass i klinikken. Da ksn man få komme inn og kjøpe sprøyter. Eller finne et søndagsåpent apotek hvis det finnes? Kanskje dere kjenner noen som har, i verstefall i et barne- legesett? Får dere ikke tak i flytende for fra Royal canin, kan dere ta spesialforet deres i blender med vann. Huff, lykke lykke til. Hilsen Line fra Lillehammer 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...